Iza Łęcka Iza Łęcka 17.03.2020 09:41
NiOh 2 yokai
998V

NiOh 2 podbił Wielką Brytanię. Bardzo dobra dyspozycja ekskluzywnej gry z PS4

Przygotowana wyłącznie na PS4 produkcja Team Ninja zdołała wskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży. NiOh 2 osiągnął bardzo dobry wynik, ale tak naprawdę konkurencja nie zaoferowała japońskim yokai zaciętego pojedynku.

W ubiegłym tygodniu na brytyjskim rynku zadebiutowały trzy produkcje, ale tylko Nioh 2 liczył się w rankingach sprzedaży. Dane z Wysp potwierdzają bardzo spokojny tydzień na rynku fizycznej dystrybucji – produkcja Team Ninja zajęła pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży, jednak osiągnęła o 63% gorszy wynik niż pierwsza część, która w momencie debiutu w 2017 roku uplasowała się na drugim miejscu.

W ostatnich latach sporo się zmieniło, gracze coraz chętniej sięgają po cyfrowe wersje, a takie usługi jak Game Pass sprawiają, że niektórzy klienci wolą zaczekać na udostępnienie pozycji w ramach abonamentu. Ori and the Will of the Wisps wystartował w rankingu dopiero na 13 miejscu. Dane nie obrazują jednak wyników z usługi, więc można mówić o całkiem dobrym rezultacie – ktoś mimo dostępu do przygody w cyfrowej usłudze zdecydował się na kupienie pudełka. Trzecią nowością z ubiegłego tygodnia był My Hero One's Justice 2, lecz adaptacja mangi i anime raczej nie może liczyć na gigantyczne zainteresowanie.

Wśród dziesięciu najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii znajduje się aż pięć gier na Nintendo Switcha – Mario Kart 8: Deluxe, Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX, Luigi's Mansion 3, Minecraft (Switch) oraz Mario & Sonic At The Olympic Games Tokyo 2020.

Sprzedaż gier z Wielkiej Brytanii (GfK):

  1. Nioh 2 (nowość)
  2. Mario Kart 8: Deluxe (8 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  3. Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX (1)
  4. Call of Duty: Modern Warfare (2)
  5. FIFA 20 (4)
  6. Grand Theft Auto 5 (3)
  7. Tom Clancy's The Division 2 (5)
  8. Luigi's Mansion 3 (10)
  9. Minecraft (Switch) (7)
  10. Mario & Sonic At The Olympic Games Tokyo 2020 (13)

Sprawdźcie kolejne wiadomości o NiOh 2:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-03-16-uk-charts-nioh-2-takes-no-1-as-mario-kart-8-races-up-the-charts

Tagi: Nioh 2 sprzedaż wielka brytania wyniki sprzedaży