Iza Łęcka Iza Łęcka 12.03.2020 10:15
Command & Conquer Remastered Collection
895V

Command & Conquer Remastered Collection może trafić na konsole! Potwierdzono wiele ważnych funkcji

Command & Conquer Remastered Collection może okazać się spełnieniem marzeń wszystkich fanów serii C&C. Szeroko zakrojone plany twórców opiewają w dopieszczenie gameplayu zapewniając wiele znakomitych elementów. Studio nie ukrywa, że kolekcja może trafić również na konsole.

Od wielu lat czekamy na dopracowaną grę z serii Command & Conquer. Electronic Arts na początek zapewni kolekcję składającą się z Command & Conquer: Tiberian Dawn, Command & Conquer: Red Alert oraz trzech rozszerzeń: Covert Ops, Counterstrike i The Aftermath, jednak wiele na to wskazuje, że to nie koniec planów dotyczących uniwersum. Gracze mogą wyczekiwać na kolejne tytuły.

Zanim otrzymamy pełnoprawną kontynuację, autorzy Command & Conquer Remastered Collection zorganizowali sesję AMA, podczas której odpowiadali na najciekawsze pytania. W trakcie dyskusji zespół potwierdził, że C&C ma wielką historię na konsolach sugerując tym samym możliwy port, choć aktualnie gra zmierza wyłącznie na PC. Musimy jednak pamiętać, że w odświeżonym zestawie pojawią się misje oraz przerywniki, które wcześniej były dostępne wyłącznie na konsolach.

Command & Conquer Remastered Collection nie otrzyma dodatkowego zabezpieczenia Denuvo, a w kampanie możemy grać przez 30 dni offline – jest to standardowe zabezpieczenie pojawiające się na Steamie i Originie. Edytor map pozwoli tworzyć nie tylko miejscówki do pojedynków sieciowych, ale również zawartość dla kampanii – chętni do podziałania w produkcji, otrzymają możliwość kreowania własnych misji single-player.

Deweloperzy zajęli się także usunięciem „klasycznych bugów”, a materiały dodatkowe zostały okraszone ponad 4 godzinami scen z prac nad tytułem. Gracze nie mogą liczyć na betę, jednak po premierze planowane jest wystartowanie z oficjalnymi turniejami. Ten ostatni element zostanie dopieszczony przez tryb obserwatora i powtórki – tak by gracze mogli nie tylko przyglądać się rywalizacji, ale i ulepszać swoją rozgrywkę.

W zmaganiach multiplayer znajdziemy szybkie mecze jeden na jednego, w których przeciwnicy będą dobierani przez system ELO, a nasze rezultaty oraz podsumowania odnajdziemy na tabeli wyników.

Warto także sprawdzić na portalu:

Źródło: OfficialCnC

Tagi: Command Command & Conquer Remastered Collection Electronic Arts Petroglyph