Iza Łęcka Iza Łęcka 12.12.2019 13:37
Command & Conquer Remastered / Red Alert Remastered logo
1203V

Command & Conquer Remastered z nowymi głosami. EA straciło oryginalne taśmy

Jeśli wychowaliście się na serii Command & Conquer, to po przeczytaniu „Reinforcements have arrived” usłyszycie charakterystyczny głos kobiety. EA utraciło oryginalne taśmy z legendarnej gry, więc trzeba było na nowo zadbać o nagrania. Na szczęście udało się zatrudnić aktorów, którzy pracowali przy oryginale.

Electronic Arts w ubiegłym roku zapowiedziało przygotowanie Command & Conquer Remastered, a prace nad odświeżonym tytułem nadal są kontynuowane. Premiera odbędzie się w przyszłym roku, jednak już teraz poznaliśmy kolejną informację dotyczącą strategii – EA straciło oryginalne taśmy, na których nagrane zostały kultowe teksty.

Na szczęście deweloperzy dotarli do Kii Huntzinger, która ponownie wcieliła się w postać EVE – narratorki przedstawiającej sytuację na ekranie i informującej między innymi o stworzonych jednostkach. Jim Vessella, producent gry, nie ukrywa, że zatrudnienie aktorki pomogło zadbać autentyczność. Kia zainteresowała się projektem, ponieważ „chciała zrobić coś dla fanów”.

Electronic Arts udało się uchronić przed wpadką, która na pewno byłaby dostrzeżona przez graczy. Blizzard nie miał tyle szczęścia i najprawdopodobniej dlatego nigdy nie zobaczymy Diablo 2 Remastered.

Poniżej możecie posłuchać nowych głosów oraz oryginalnego „Reinforcements have arrived”.

Warto także sprawdzić na portalu:

Źródło: https://www.ea.com/games/command-and-conquer/command-and-conquer-remastered/news/remaster-update-eva-audio-recording

Tagi: Command Command & Conquer Remastered / Red Alert Remastered Electronic Arts petroglyph games