Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.03.2020 20:57
scalebound
1201V

Scalebound nie dostanie drugiej szansy. Po porażce Microsoftu ze studia PlatinumGames odeszło wiele osób

Dyrektor kreatywny anulowanej gry Scalebound oznajmił, że ów projekt nie zostanie raczej wskrzeszony przez Microsoft - firmę, która ma prawa do marki.

PlatinumGames pojawiło się na tegorocznych targach PAX East - japoński zespół przyniósł ze sobą grywalną wersję remastera gry The Wonderful 101: Remastered. Wielu dziennikarzy skorzystało z okazji i zapytało przedstawicieli studia o anulowaną grę Scalebound, produkcję, która miała trafić wyłącznie na konsole obecnej generacji od Microsoftu - Xbox One.

Były dyrektor kreatywny PlatinumGames, Jean Pierre Kelams, oznajmił, że jego zespół miał już szansę stworzyć nowe, interesujące IP. Miało nim być właśnie Scalebound, lecz prace przy owym projekcie zostały wstrzymane przez Microsoft z niewiadomych przyczyn. Niektóre serwisy podawały informacje, że japoński zespół nie nadążał z produkcją, więc "zieloni" postanowili anulować wydanie projektu. 

Dyrektor kreatywny owej produkcji oznajmił, że studio PlatinumGames straciło wielu utalentowanych po anulowaniu gry przez Microsoft - powodem decyzji była porażka dewelopera, który nie podołał zadaniu i najprawdopodobniej terminom. 

Mieliśmy szansę. Zawiedliśmy. Wiedzą [Microsoft - przyp.red.], dlaczego nam się nie udało. Wielu świetnych ludzi opuściło nas po porażce. Przykro mi, że to teraz tak wygląda.

Mam ogromny szacunek dla całej ciężkiej pracy, którą wszyscy wkładali w Scalebound. Cieszę się, że Wonderful 101: Remastered na Kickstarterze odniósł sukces i życzę Platinum Games wszystkiego najlepszego. Ale Scalebound było radością, sukcesem, szczęściem, bólem, porażką i łzami. 

W sieci pojawiały się informacje, jakoby Microsoft miał zamiar dać Scalebound jeszcze jedną szansę. Jednak czytając powyższy tekst, możemy być raczej pewni, że PlatinumGames nie powróci do tworzenia IP Microsoftu. Japoński zespół niedawno ogłosił całkowicie nową markę, która obecnie nazywa się Project GG - o nadchodzącym tytule Japończyków nie wiemy w chwili obecnej nic konkretnego.

Warto zajrzeć na:

Źródło: playstationlifestyle.net

Tagi: Microsoft Platinum Games Scalebound