Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.03.2020 11:30
Epic Games chwali GeForce Now
874V

Epic Games zamierza "z całego serca" wspierać usługę GeForce Now

Choć w ostatnich tygodniach bardzo dużo słyszymy o odpływie wydawców z usługi GeForce Now, Epic Games zamierza iść pod prąd, i chwali model, który przyjęła NVIDIA.

Start, jaki odnotowała bardzo ciekawa usługa strumieniowania od NVIDII, GeForce Now, był niezwykle optymistyczny. Gracze chwalili ciekawy model grania w chmurze, stabilność oraz szybkość działania, a także szerokość oferty gier, który wydawał się bardzo fair- zarówno dla rzeczonej firmy, jak i konkretnych twórców tytułów. 

Wydaje się jednak, że nie wszystkim to odpowiadało. W ostatnich tygodniach swoje projekty wycofali przecież najwięksi w branży- Activision, Bethesda oraz 2K Games. Wielu ludzi dziwiło się takim działaniom, albowiem, aby skorzystać z danej gry w GeForce Now i tak trzeba było ją wcześniej zakupić. 

Mimo wszystko wygląda na to, że w zalewie kolejnych wielkich wydawców, którzy odchodzą, pojawił się jeden wspierający ofertę strumieniowego przesyłu od NVIDII. Mowa o Epic Games. CEO firmy, Tim Sweeney, napisał na Twitterze, że zamierza całkowicie wspierać model usługi:

Firma Epic z całego serca wspiera usługę GeForce Now od NVIDII poprzez Fortnite i inne tytuły z Epic Games Store, które zostaną wybrane do dołączenia (w tym także te na wyłączność), a my z czasem będziemy poprawiać integrację. 

Jest to najbardziej przyjazny serwis streamingowy dla twórców i wydawców, który bierze dosłownie zerowy podatek od przychodu z gier. Wszystkie firmy, które chcą wpłynąć na zdrowe funkcjonowanie branży, powinny wspierać tę usługę. 

Mobilna zgnilizna? 

Szef studia odniósł się także do tego, jak bardzo może to wpłynąć na przemysł grania na smartfonach. Zarzucił wielkim koncernom chęć prowadzenia monopolistycznej sprzedaży i wróży przy tym, że wszystko się załamie- prędzej, czy później:

Tego typu działania będą także kluczowe przy walce ze zniesieniem monopolu płatniczego na iOS oraz w Google Play przy ich 30-procentowych podatkach. Firma Apple postanowiła, że usługa nie może istnieć na iOS, co jest zachowaniem nieco megalomańskim. 

Czekam tylko, aż na koniec roku dojdzie do wielkiej burzy, gdy Apple będzie blokowało Stadię na iOS, a Google zablokuje GeForce Now, xCloud i Fortnite na Google Play. Cała ta zgniła struktura zacznie się załamywać pod sobą. 

Trzeba przyznać, że z punktu widzenia nas, graczy, podejście Tima jest zdecydowanie najbardziej przychylne i racjonalne. Pozostaje czekać, jak wszystko się rozwiąże i jak skończą się rozmowy NVIDII z wydawcami, którzy niedawno opuścili usługę. 

Więcej wiadomości ze świata GeForce Now:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/epic-games-is-wholeheartedly-behind-nvidias-geforce-now/

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software