Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.03.2020 18:00
TwitchCon odwołany przez koronawirusa
377V

TwitchCon w Amsterdamie odwołany. Kolejne wydarzenia przesuwane i anulowane przez koronawirusa

Kolejne wydarzenia są odwoływane i przesuwane w czasie. Koronawirus wywołuje ogromne zamieszanie w kalendarzu całej masy imprez traktujących o grach wideo. 

Koronawirus sieje niemałe spustoszenie. I choć w wielu rejonach świata panika jest zdecydowanie większa, niż być powinna, to środków bezpieczeństwa w odniesieniu do imprez masowych nigdy za wiele. Kolejni organizatorzy decydują się na przekładanie i anulowanie swoich imprez. 

Teraz dowiedzieliśmy się, że z tegorocznego kalendarza wypada amsterdamski TwitchCon. Jak przekazał Twitch w specjalnym oświadczeniu, ma to związek z troską o zdrowie społeczności, która przybyłaby na tego typu wydarzenie: 

Monitorowaliśmy obawy związane z koronawirusem i po rozważeniu potencjalnego zagrożenia zdrowia naszej społeczności, podjęliśmy niezwykle trudną decyzję, aby anulować TwitchCon w Amsterdamie. 

Jest to kolejne duże wydarzenie, które stało się ofiarą epidemii wirusa COVID-19. Wiele organizacji decyduje także o przełożeniu swoich eventów. Wśród nich znalazły się: 

  • Bandai Namco Entertainment, które przesunęło swoje Tekken World Tour 2020 i Soulcalibur World Tour 2020;
  • Electronics Arts, które przesunęło turnieje w Apex Legends i Fifę 20 na późniejszy okres w tym roku;
  • Mojang, który zdecydował przełożyć Minecraft Festival aż na 2021 roku. 

Inne doniesienia związane z koronawirusem:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/03/07/coronavirus-gaming-events-impact-march/

Tagi: koronawirus Twitch TwitchCon