Iza Łęcka Iza Łęcka 05.03.2020 12:18
Call of Duty Warzone
2762V

Call of Duty Warzone może zostać oddzielony od Modern Warfare. Activision rzuci rękawice Apex Legends

Activision szykuje się do prezentacji Call of Duty Warzone. Możliwe, że wydawca zdecydował się na oddzielenie trybu Battle Royale od pozostałych odsłon Call of Duty – premiera ma odbyć się na początku przyszłego tygodnia.

Activision zwleka z prezentacją trybu Battle Royale do Call of Duty: Modern Warfare, gdyż najprawdopodobniej zdecydowano się na oddzielenie rozgrywki od ubiegłorocznego hitu. Call of Duty Warzone nie będzie wyłącznie dodatkiem do głównej gry, a samodzielną produkcją.

Takimi rewelacjami podzielił się Okami13 – to on jako pierwszy zapowiedział testy alfa Gunfight w Modern Warfare. Jego zdaniem zwiastun jest już gotowy i zostanie opublikowany dzisiaj lub w najbliższy poniedziałek, bo premiera Call of Duty Warzone ma odbyć się 10 marca.

Wydawca zdecydował się na pełny free-2-play, który w połączeniu z samodzielnym klientem sprawi, że Call of Duty Warzone będzie bezpośrednim rywalem Apex Legends. Tym samym mogą potwierdzić się plotki, według których Battle Royale będzie osobnym bytem – główne zespoły otrzymają za zadanie opracowywanie pełnoprawnych odsłon Call of Duty (kampania + multiplayer), a wskazany zespół zajmie się rozwojem BR. Call of Duty Warzone ma zaoferować (przynajmniej na początek) wyłącznie rywalizację składów.

Okami13 zasugerował również, że po potwierdzeniu wspomnianych plotek, w tym roku powinniśmy oczekiwać również Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered. Informator już niejednokrotnie wspominał o grze.

Inne wiadomości ze świata serii:

Źródło: https://www.vg247.com/2020/03/05/modern-warfare-battle-royale-release-date-leaks-again/

Tagi: Activision Blizzard call of duty warzone Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward