Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.03.2020 13:02
PlayStation 2
1686V

PlayStation 2 ma już 20 lat! Najlepiej sprzedająca się konsola w historii

O takich wydarzeniach warto przypominać. Dzisiaj PlayStation 2 obchodzi swoje 20 urodziny! Sprzęt pojawił się na półkach sklepowych dokładnie 4 marca 2000 roku.

Chodzi oczywiście o premierę PS2 w Japonii. Na tym rynku PlayStation 2 zadebiutowało 4 marca 2000 r. Na premierę w USA i Europie musieliśmy poczekać kilka miesięcy. W Stanach Zjednoczonych konsola wylądowała 26 października, a na Starym Kontynencie 24 listopada.

PS2, które rozeszło się w oszałamiającym nakładzie ponad 155 mln sztuk (to nadal rekord w kategorii konsol), było przełomowe z kilku powodów. Przede wszystkim konsola, dzięki przystawce w wersji oryginalnej, popularyzowała sieciową rozgrywkę. Późniejsze, odchudzone modele konsoli, oferowały już domyślnie opcję zabawy online. 

Konsola była też bardzo popularna ze względu na obsługę dysków DVD, wypierając w ten sposób w dużej mierze z rynku konkurencję w postaci dedykowanych odtwarzaczy filmów zapisanych na takich nośnikach.

PS2 doczekało się też premier wielu wspaniałych hitów - m.in. Gran Turismo 3, które rozeszło się w nakładzie ponad 14 mln sztuk i Final Fantasy X, które znalazło prawie 8 mln nabywców.

Jak wy wspominacie zabawę przy PlayStation 2? Jakie gry były wg was najlepsze na tej konsoli?

Warto również sprawdzić:

Tagi: playstation ps2 sony