Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2020 21:30
Final Fantasy VII Remake
1448V

Final Fantasy VII Remake w złocie. Kolejny hit z PS4 gotowy do premiery

Square Enix zakończyło prace nad Final Fantasy VII Remake, ale deweloperzy nie mogą liczyć na urlopy. Twórcy już szykują się do prac nad kolejną częścią.

Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień. Square Enix zakończyło prace nad Final Fantasy VII Remake i teraz twórcy zajmują się wyłącznie drobnymi ulepszeniami – gra jednak zadebiutuje w terminie. Premiera tytułu jest niezagrożona i odbędzie się 4 kwietnia 2020 roku.

Autorzy nie mogą liczyć na długi odpoczynek. Yoshinori Kitase potwierdził w rozmowie z redakcją Gamespot, że prawdopodobnie od razu po wydaniu pierwszego epizodu, rozpocznie się pełna produkcja drugiej części. Gra od pewnego czasu znajduje się w pre-produkcji, ale teraz zespół będzie mógł skupić się wyłącznie nad drugim odcinkiem.

Producent wspomniał również o pewnej ciekawostce – Kitase był reżyserem i scenarzystą oryginalnego Final Fantasy VII i wyobraża sobie sytuację, że do końca kariery pracuje nad tą serią. Twórca chce mieć pewność, że każdy element zostanie odpowiednio odświeżony, a za 10-20 lat Square Enix może zdecydować się na kolejne odrestaurowanie.

Premiera Final Fantasy VII Remake będzie na pewno wielkim wydarzeniem, które powinno zainteresować graczy z całego świata – w końcu nadejdzie jedna z najważniejszych gier tej generacji.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/final-fantasy-7-remake-devs-want-the-saga-to-live-/1100-6474177/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix