Iza Łęcka Iza Łęcka 02.03.2020 10:01
Baldur's Gate 3
693V

Baldur's Gate 3 to wysokobudżetowy projekt. Twórcy mają pieniądze i odpowiedni zespół

Larian Studios w końcu ujawniło Baldur's Gate 3 i wiele na to wskazuje, że deweloperzy są pewni swego. Belgowie zebrali duży zespół i posiadają spory budżet, by wrzucić na rynek wielką produkcję. Brakuje jednak pełnej swobody podczas kreowania historii.

Larian Studios to wciąż niezależny zespół, który z własnej kieszeni opłaca swoje produkcje, dlatego też po prezentacji ich najnowszego tytułu pojawiło się pytanie – czy przygotowując Baldur's Gate III twórcy mogą pozwolić sobie na stworzenie prawdziwego AAA?

David Walgrave uspokoił fanów Baldur's Gate potwierdzając, że deweloperzy posiadają odpowiedni zespół oraz budżet:

„Nazwałbym to grą AAA. Ma budżet gry AAA, ma zespół jak gra AAA i sądzę, że właśnie do tego aspirujemy."

Producent wykonawczy podczas rozmowy z dziennikarzem Eurogamera zaznaczył, że Larian Studios jest wciąż niezależne, w przypadku najnowszego projektu odpowiada jedynie przed Wizards of the Coast. Firma jest właścicielem licencji, więc niektóre aspekty produkcji podlegają uzgodnieniu, jednak deweloperzy otrzymali prawie wolną rękę – Walgrave zaznaczył jednak, że relacja pomiędzy firmami jest bardzo dobra i można mówić o swobodzie twórczej.

Walgrave wyjaśnił, że na mocy pewnej umowy ze Stadią, która będzie zapewniać ekskluzywne funkcje wspierające platformę streamingową, uzyskano dodatkowe środki na prace. Google jednak nie może wpływać na samą produkcję – w kwestii tej współpracy ważne jest dotrzymanie terminów oraz kwestie techniczne. Przedstawiciel Larian Studios jest pewny, że twórcy nie mogliby tworzyć Baldur's Gate 3 bez mówienia, że jest to projekt AAA.

Sprawdźcie kolejne informacje o Baldur's Gate 3:

Źródło: https://gamingbolt.com/baldurs-gate-3-has-a-triple-a-budget-and-team-says-developer

Tagi: aaa Baldur's Gate III Larian Studios