Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.02.2020 19:40
baldur's gate 3
633V

Baldur's Gate 3 zaoferuje rozbudowane romanse

Twórcy Baldur's Gate 3 oznajmili, że w ich grze pojawią się rozbudowane romanse. 

Studio odpowiedzialne za kolejną odsłonę kultowej serii Baldur's Gate potwierdziło, że w nadchodzącej produkcji będą dostępne opcje romansowe. Jest to informacja, która z pewnością zainteresuje niejedną osobę. Na ten temat wypowiedział się producent wykonawczy David Walgrave oraz osoba odpowiadająca za scenariusz gry - Adam Smith.

Za każdym razem, gdy będziesz podejmował ważne decyzje, a nawet decyzje poboczne, oni na to zareagują. Zaczną reagować również na innych ludzi w grupie. Momenty obozowe są również bardzo ważne. 

Nie chcemy wprowadzać do systemu romansów banalnych decyzji. Chcemy, aby gracze mogli poczuć większy realizm. Chcemy, aby postacie były zazdrosne. Chcemy, aby postacie pokazywały radość. Ale nie chcemy, żeby romans był przypadkiem, takim jak: "przyniosłaś mi prezent, który lubię najbardziej, więc masz +50 uczucia.". 

Wychodzi na to, że romanse będą dużo bardziej rozbudowane, niż bywa to w niektórych grach. Tak jak powiedział deweloper, tym razem nie wystarczy przyniesienie paru kwiatków zerwanych z łąki lub czekoladki kupione u miejscowego handlarza - nasi towarzysze będą bacznie obserwować nasze poczynania, a jeśli zauroczy się w nas więcej niż jedna postać, będziemy mogli zauważyć napiętą, zazdrosną atmosferę w drużynie.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios