Iza Łęcka Iza Łęcka 28.02.2020 11:08
Baldur's Gate 3
2026V

Baldur's Gate 3 prawdopodobnie nie trafi na PS4 i Xboksa One. Konsole są za słabe

Larian Studios pokazało wczoraj pierwszy gameplay z Baldur's Gate 3. Gra jeszcze w tym roku trafi na PC, jednak dla posiadaczy konsol aktualnej generacji, którzy wyczekują na grę, nie mamy dobrej wiadomości. PS4 i Xbox One mogą być za słabe na produkcję.

Latami czekaliśmy na wielki powrót serii Baldur's Gate. Za markę odpowiada obecnie Larian Studios, które od kilku lat opracowuje Baldur's Gate III – zgodnie z zapowiedzią deweloperów, jeszcze w tym roku możemy spodziewać się gry na komputerach osobistych. Studio pomimo zapewnienia graczom Wczesnego Dostępu, ciągle będzie pracowało nad zakończeniem produkcji.

Powstaje jedno ważne pytanie związane z Baldur's Gate 3 – na jakich platformach zagramy w tak bardzo oczekiwaną przygodę? Okazuje się, że nie powinniśmy liczyć na wydanie przeznaczone na konsole aktualnej generacji, ponieważ według Davida Walgrave'a PS4 i Xbox One nie poradzą sobie z tytułem:

„Nie sądzę, żeby konsole aktualnej generacji były w stanie go uruchomić. Jest wiele technicznych ulepszeń i aktualizacji, które zrobiliśmy z naszym silnikiem i nie wiem, czy będzie on w stanie na nich działać.”

Producent wykonawczy podkreślił, że zespół musiałby mocno przyciąć tekstury, by produkcja mogła zadziałać na już wydanych konsolach, ale wtedy gra „nie wyglądałaby już tak fajnie”. Deweloperzy po zakończeniu prac na PC i wysłaniu tytułu na Stadię, mogą skupić się już na next-genach – w końcu nie możemy mówić o pełnej premierze w ciągu następnych kilkunastu miesięcy, zatem będzie to dobry moment na zaoferowanie gry na PS5 i Xboksa Series X.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem Baldur's Gate 3, sprawdźcie nasze wrażenia z gry oraz świeżutkie materiały – zwiastun, rozgrywkę oraz edytor tworzenia postaci.

Sprawdźcie kolejne informacje o Baldur's Gate 3:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-02-27-baldurs-gate-3-interview

Tagi: Baldur's Gate III larian studios pc ps4 stadia xbox one