Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.02.2020 19:00
Fortnite
789V

Epic Games uważa, że SuperData podaje fałszywe dane dotyczące Fortnite'a

Tim Sweeney, szef Epica oznajmia, że raporty przygotowywane przez firmę SuperData są fałszywe. 

Fortnite to obecnie najpopularniejszy battle royale na rynku gier - za produkcję odpowiada studio Epic Games, nad którym pieczę sprawuje Tim Sweeney. Mężczyzna bardzo często chwalił wysokie zainteresowanie Fortnitem - inne zdanie na ten temat ma firma SuperData, specjalizują się w sporządzaniu raportów finansowych dotyczących różnych gier.

Od paru tygodni firma SuperData uważa, że Fortnite stracił wielu graczy, co wpłynęło również na zarobki zespołu Sweeneya. Ekipa Epic Games nie zgadza się z najnowszymi danymi udostępnionymi przez ową firmę - deweloperzy uważają, że są one fałszywe i niedokładne.

Dane SuperData nie mają i nigdy nie miały dostępu do danych dotyczących przychodów firmy Epic Fortnite, a raporty SuperData nie odzwierciedlają dokładnie wyników Fortnite. Jesteśmy rozczarowani, że firma SuperData wielokrotnie publikowała dziko niedokładne raporty dotyczące firmy Fortnite w oparciu o metodologię, która naszym zdaniem jest wątpliwa.

Choć nie dzielimy i nie podzieliliśmy się publicznie liczbami przychodów Fortnite, powiemy, że sprawozdania SuperData nie są zgodne z rzeczywistością.

Firma SuperData postanowiła odpowiedzieć zarzutom Epica - analitycy podtrzymują swoje raporty mówiąc, że posiadają sprawdzone funkcje, które potrafią wygenerować dokładne raporty. 

Tim Sweeney ma teraz dwie opcje - udostępnić oficjalne wyniki Fortnite'a albo dalej iść w zaparte. Jeśli jednak raporty firmy SuperData są prawdziwe, a właściciel sklepu Epic Games Store sieje nieprawdziwe informacje, to zapewne straci dużo w oczach swoich fanów, których i tak nie jest zbyt dużo ze względu na wykupywanie ekskluzywności na różne gry.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software