PlatinumGames otwiera nowe studio dzięki inwestycjom chińskiego giganta

News
511V
PlatinumGames otwiera nowe studio dzięki inwestycjom chińskiego giganta
Bartosz Dawidowski | 27.02.2020, 11:33

Chińskie firmy zaczęły ostatnio mocno inwestować w japońskie studia tworzące gry. PlatinumGames dzięki takich ruchom znalazło się pod egidą Tencent.

Twórcy tak znakomitych marek jak np. Bayonetta, ogłosili niedawno,  że zawiązali ścisłą współpracę z Tencentem. Chiński gigant zainwestował pokaźną kwotę w PlatinumGames, co pozwala japońskiej ekipie na znaczne rozwinięcie swojej działalności.

Po ostatnich ogłoszeniach od PlatinumGames, które ogłosiło, że pracuje nad zupełnie nowym IP, zwanym Projekt GG, pora na przedstawienie kolejnych inwestycji. PlatinumGames rozudowuje się o zupełnie nowy oddział.

PlatinumGames otworzy już w kwietniu 2020 roku swoje trzecie studio. To już drugie biuro firmy, położone w Tokio. Trzy placówki PlatinumGames (dwie ze stolicy Japonii i jedna z Osaki) mają ze sobą ściśle współpracować i gwarantować przyspieszenie prac nad nadciągającymi projektami.

Szef PlatinumGames podkreśla w wydanym komunikacie, że tak szybki rozwój możliwy jest dzięki "finansowemu sojuszowi z Tencent", czyli z największym wydawcą gier na świecie, pochodzącym z Chin.

Źródło: https://nintendoeverything.com/platinumgames-third-announcement-is-a-new-studio-in-tokyo/

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper