Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.02.2020 10:15
EA GDC
788V

EA wycofuje się w GDC 2020 i ograniczy obecność na kolejnych imprezach

Jak tak dalej pójdzie, to będzie można w ogóle odwołać konferencję GDC 2020. Kolejny wielki wydawca zapowiedział, że się na niej nie pojawi.

Z obecności na ważnej konferencji GDC 2020 zrezygnował już Hideo Kojima (wraz ze swym studiem) oraz Sony. Do firm, które nie pojawiają się imprezie dołącza EA.

EA wydało oświadczenie, w którym informuje, że nie tylko nie pojawi się na zaplanowanych spotkaniach w trakcie GDC 2020, ale że również ograniczy obecność w innych imprezach tego typu. Wszystko w związku z epidemią koronawirusa.

"Zdecydowaliśmy, po obserwacji globalnej sytuacji związanej z koronawirusem i rozprzestrzenianiem się choroby w nowych regionach, że podejmiemy dodatkowe kroki w kierunku ochrony naszych pracowników. W związku z tym ograniczamy nasze podróże i wycofujemy się z uczestnictwa w GDC. Ograniczymy też obecność na innych wydarzeniach branżowych. Kontynuujemy monitorowanie sytuacji" - czytamy w ogłoszeniu EA.

EA wspomina o "nowych regionach", gdzie pojawiły się przypadki infekcji koronawirusem. Chodzi przede wszystkim o Koreę Południową i Włochy. W tym drugim kraju zmarła już 7 osoba na skutek zarażenia wirusem. Na całym świecie na skutek epidemii zmarło ponad 2700 osób.

Impreza Game Developers Conference ma się rozpocząć 16 marca 2020 r.

Warto również spojrzeć:

Źródło: https://techraptor.net/gaming/news/ea-gdc-2020-joins-long-list-of-cancellations

Tagi: ea epidemia gdc koronawirus