Iza Łęcka Iza Łęcka 25.02.2020 09:02
Xbox Boss Phil Spencer
1092V

Microsoft będzie przez długi czas wspierać stacjonarne konsole. Streaming to dodatek

Microsoft potwierdził kolejne szczegóły dotyczące Xbox Series X i firma wiele lat nie zrezygnuje ze stacjonarnych konsol. Project xCloud będzie wyłącznie dodatkiem do urządzeń, które postawimy obok telewizorów.

Phil Spencer zaskoczył wszystkich po raz kolejny udostępniając istotne informacje dotyczące Xbox Series X – szef marki Xbox prężnie rozpoczął następny etap kampanii promocyjnej urządzenia. Przedstawiciel Microsoftu był gościem podcastu Game Maker’s Notebook, podczas którego zaznaczył, że konsole i streaming muszą działać wspólnie. Gigant z Redmond nie zamierza zrezygnować ze stacjonarnych urządzeń:

„Myślę, że dotarcie do świata, w którym nie trzeba posiadać jednego urządzenia, aby grać w konkretne gry, pomaga branży. Nie oznacza to, że posiadanie urządzenia nie jest częścią mojego doświadczenia. Myślę, że będę miał konsolę do gier podłączoną do mojego telewizora przez ponad dekadę. Najlepszym sposobem na granie na moim telewizorze jest posiadanie stacjonarnego urządzenia, pobieranie i granie.”

W dalszej kolejności Spencer wytłumaczył, że czasami nie mając dostępu do swojego telewizora, gdy znajduje się poza domem, może cieszyć się grami wykorzystując Project xCloud. W tym właśnie upatrywane jest znaczenie streamingu, gdyż „kiedy wszyscy grają, wszyscy wygrywamy”.

Zdaniem szefa marki Xbox w przyszłości będziemy posiadać pod telewizorem wiele różnych konsol, które niekoniecznie będą standardowymi urządzeniami. Sprzęt pozwoli nam streamować rozgrywkę z chmury, będzie posiadać odpowiednio złożoną specyfikację, by zadbać o lepsze połączenie, ale to również będzie dodatek – obok high-endowych platform.

Gry, zdaniem Spencera, podążą drogą muzyki oraz filmów, a gracze otrzymają dostęp do swoich tytułów w każdym miejscu. Nie będzie potrzeba siedzenia przed jednym telewizorem – przedstawiciel Xboksa zaznaczył, że podłączenie pod jeden sprzęt na stałe jest dla niego problematyczne, bo gdy ktoś zajmie telewizor, to nie może grać, więc pragnie bez problemu przejść z rozgrywką pomiędzy różnymi sprzętami. To jest jedna z funkcji, na której chce skupić się Microsoft – i w zasadzie już to działa, ponieważ amerykańska korporacja daje możliwość przerzucania rozgrywki z Xboksa One na komputery lub smartfony/tablety.

Sprawdźcie kolejne wiadomości związane z Microsoftem:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-phil-spencer-consoles-decade-plus-current-competition/

Tagi: Microsoft phil spencer Xbox Xbox One xbox series x