Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.02.2020 19:48
Deadly Premonition skończyło dzisiaj 10 lat
705V

Deadly Premonition skończyło dzisiaj 10 lat

Deadly Premonition kończy dzisiaj 10 lat! To fakt, o którym warto wspomnieć, bo gra zapisała się w historii jako jedna z najdziwniejszych gier w jakie możemy zagrać.

Deadly Premonition (znane również jako Red Seeds Profile w Japonii) pojawiło się pierwotnie na konsoli Xbox 360, dokładnie 10 lat temu. Zanim jednak doszła do końcowego etapu produkcji przeszła kilka zmian. Te zaszły z powodu zbyt dużych podobieństw do kultowego serialu Davida Lyncha, czyli Twin Peaks.

Niecały miesiąc po pierwotnej premierze gra pojawiła się na PlayStation 3, ale tylko w Japonii. Na rynek amerykański i europejski trafiła po trzech latach jako Deadly Premonition: Director's Cut, które oprócz wydania konsolowego miało również wersję na komputery osobiste. Nowe wydanie cechowało poprawione sterowanie, nieco polepszoną grafikę, fabułę rozbudowaną o nowe wątki, czy obsługę kontrolera Move dla PlayStation 3.

Jeśli nie graliście i zastanawiacie się co takiego dziwnego jest w tej grze to trzeba zaznaczyć, że większość uzna ją za brzydką i toporną. Jednocześnie jest w niej wiele absurdów i nietypowego poczucia humoru, a rozgrywka jest stosunkowo mocno rozbudowana. Wcielamy się w agenta FBI, który trafia do małego miasteczka w celu rozwiązania sprawy tajemniczych morderstw. Nie obeszło się bez motywów paranormalnych i zaskakującej intrygi. O naszego protagonistę musimy dbać - Francis York Morgan musi się wyspać, ogolić i zadbać o czysty strój. Do dyspozycji graczy zostało oddane otwarte miasto, po którym możemy poruszać się pieszo lub pojazdem. Oprócz wątku głównego obecne były zadania poboczne, których dostępność często uwarunkowana była przez pogodę czy porę dnia. Próbkę klimatu jakiego możecie doświadczyć w tej produkcji sprawdzicie na poniższym zwiastunie.

Od końcówki zeszłego roku gra dostępna jest również na konsolę Nintendo Switch. Zapowiedziano również drugą część, której dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale gra ma pojawić się jeszcze w tym roku na najnowszą konsolę Nintendo.

Graliście? Jak wspominacie tę grę?

Warto jeszcze przeczytać:

Tagi: Access Games Deadly Premonition Ignition Entertainment