Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.02.2020 14:33
GTA 5 Rockstar
1111V

GTA 5 ponownie na szczycie. Gra sprzedaje się lepiej niż w ubiegłym roku

Po wielu latach od premiery GTA 5 nadal cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem i tytuł Rockstar to najchętniej kupowana produkcja stycznia na terenie Wielkiej Brytanii. Gracze z przjemnością wracają do przygody o trzech gangsterach.

Grand Theft Auto V trafiło na rynek we wrześniu 2013 roku i produkcja nadal notuje wyjątkowe wyniki. Rockstar przerzucił historię na PC oraz konsole aktualnej generacji, a dzięki systematycznej pracy nad pozycją – gra ponownie jest najchętniej kupowanym tytułem na terenie Wielkiej Brytanii.

GamesIndustry.biz przedstawiło najnowsze dane (sprzedaż fizyczna i cyfrowa) i tytuł Rockstar osiągnął lepszy wynik w styczniu 2020 roku od stycznia 2019 roku! Jak widać GTA 5 wciąż może angażować nowych fanów elektronicznej rozgrywki, którzy chętnie zapoznają się z historią oraz pewnie spędzają wolny czas w GTA Online.

Gracze wyraźnie czekają już na next-geny oraz kolejne produkcje AAA, ponieważ sprzedaż gier spadła w Wielkiej Brytanii o 8,3% względem tego samego okresu ubiegłego roku, ale trzeba zauważyć, że wciąż najlepszy wynik osiąga produkcja, która pierwotnie debiutowała jeszcze na poprzedniej generacji. Po drodze pojawiło się oczywiście wydanie na nowe urządzenia, ale mimo wszystko – wynik GTA 5 robi wrażenie.

Trzeba na pewno podkreślić jeszcze jedno – GTA 5 osiągnęło najlepszy wynik pod względem fizycznej i cyfrowej sprzedaży, ale patrząc wyłącznie na pudełka, to Call of Duty: Modern Warfare zdobyłoby pierwsze miejsce w rankingu.

Gracze w styczniu najchętniej kupowali gry na PS4 (42,7%), następnie na Xboksa One (26,1%) i Nintendo Switcha (16,3%), ale klienci najczęściej sięgali po platformę Nintendo – choć sprzedaż konsol spadła o 42%.

Sprzedaż gier w UK (styczeń 2020)

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. FIFA 20
 4. Star Wars Jedi: Fallen Order
 5. Dragon Ball Z: Kakarot
 6. Star Wars Battlefront II
 7. Tom Clancy's Rainbow Six Siege
 8. Red Dead Redemption 2
 9. Just Dance 2020
 10. Minecraft
 11. EA Sports UFC 3
 12. Need For Speed: Heat
 13. Luigi's Mansion 3 (brak danych z dystrybucji cyfrowej)
 14. Monopoly Plus
 15. Borderlands 3
 16. Uno
 17. Mario Kart 8 Deluxe (brak danych z dystrybucji cyfrowej)
 18. Resident Evil 2
 19. Spider-Man
 20. The Sims 4

Sprawdźcie kolejne informacje związane z grami Rockstar:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-20-uk-monthly-report-gta-v-and-nintendo-switch-lite-shines-in-quiet-january

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North