Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.02.2020 10:23
GTA 4 Steam
1601V

Grand Theft Auto IV: Complete Edition. GTA 4 wraca do pecetowej dystrybucji bez multiplayera

W styczniu pisaliśmy o problemie, który napotykają pecetowi gracze preferujący korzystanie z klienta Steam. Okazało się, że Grand Theft Auto IV nie można już było kupować na platformie Steam. To się na szczęście niedługo zmieni.

Od stycznia nie można było kupować GTA 4 w cyfrowej dystrybucji na Steam. Ta niedogodność miała związek z zaprzestaniem wspierania Games for Windows Live przez Microsoft. 

Rockstar opublikował już komunikat, że od 19 marca 2020 roku Grand Theft Auto IV: Complete Edition zastąpi GTA 4 oraz GTA: Episoded from Liberty City. Gra będzie znów dostępna w ofercie Steam oraz w Rockstar Games Launcherze. Obecnie posiadane pliki (zapisane save'y i mody) będą kompatybilne z Grand Theft Auto IV: Complete Edition. Osoby, które posiadały już pierwotne wydanie GTA 4 będą musiały pobrać aktualizację poprzez Steam, zajmującą ok. 22 GB.

W związku z zakończeniem działania Games for Windows Live z gry zostanie usunięty tryb multiplayerowy i rankingi. Tymczasowo niedostępne będą też następujące stacje radiowe: RamJam FM, Self-Actualization FM, Vice City FM.

Tagi: Grand Theft Auto IV Rockstar Games Rockstar North