Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2020 19:35
Emperion Nebulus
1031V

Emperion Nebulus smartfonem z pełnym Windows 10. Sprzęt otrzyma też wsparcie Androida

Emperion ujawnił szczegóły urządzenia Emperion Nebulus, który będzie interesującą propozycją dla wielu fanów nowoczesnych technologii. Sprzęt ma zaoferować pełny Windows 10 i jednocześnie dostęp do Androida.

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić, że w 2016 roku Microsoft zapowiedział nową wersję Windowsa 10, która została stworzona dla urządzeń z układem ARM. Nie jest to zwykły Windows Mobile, ponieważ firma zapewniła pełny system, który znamy z między innymi komputerów oraz laptopów.

Firma Emperion postanowiła wykorzystać Windows 10 ARM i wrzucić go do Emperion Nebulus. Dzięki tej propozycji w smartfonie otrzymamy pełne wsparcie znanego systemu, a dodatkowo producent chce zapewnić możliwość instalowania aplikacji z Androida. Według przedstawionych szczegółów – nie będzie to żadna emulacja.

Emperion Nebulus otrzyma 6,19-calowy wyświetlacz, Qualcomm Snapdragon 845 z Adreno 630 oraz baterię o pojemności 6000 mAh. Zdjęcia wykonamy za pomocą dwóch aparatów głównych ze sztuczną inteligencją (13 Mpix), a selfie przygotujemy dzięki pojedynczemu obiektywowi (10,5 Mpix).

Emperion promuje urządzenie jako „smartfon”, ale czy możemy tak nazywać propozycję, które nie zaoferuje normalnej funkcji dzwonienia oraz wysyłania SMS-ów? Jak wiadomo Windows 10 ARM nie zapewnia tej opcji, więc dla niektórych będzie to po prostu „przenośny PC”.

Sprawdźcie szczegóły dotyczące innych smartfonów:

Źródło: https://www.tabletowo.pl/zapowiedz-smartfon-emperion-nebulus-windows-10-arm-specyfikacja/

Tagi: Android Emperion Emperion Nebulus windows 10