Iza Łęcka Iza Łęcka 17.02.2020 09:44
Samsung Galaxy Z Flip test wytrzymałości
1195V

Samsung Galaxy Z Flip porysowany nawet paznokciem. Urządzenie ma problemy podczas testu wytrzymałości

Samsung Galaxy Z Flip trafił w ręce pierwszych testerów, którzy postanowili sprawdzić jak sprawdza się wykorzystane rewolucyjne szkło na wyświetlaczu. Wnioski są jednak mało zaskakujące i łatwe do przewidzenie - urządzenie ma kilka problemów.

Samsung jeszcze przed oficjalną premierą i pokazem Samsunga Galaxy Z Flip zapowiedział, że fałda powstająca na ekranie jest czymś normalnym. Najnowszy test pokazuje jedno – wygląda to bardzo źle. Urządzenie za 6600 zł ma kilka wyraźnych problemów.

Producent zapowiadając smartfon ze zginanym ekranem reklamował go wykorzystaniem rewolucyjnego, ultra-cienkiego szkła, który jednak reaguje jak zwykły plastik – niezwykle łatwo może ulec zarysowaniu. W trakcie sprawdzania, ekran reagował nawet na zwykły paznokieć, co nie wpisuje się w promowane założenia o niezwykle trwałej konstrukcji.

JerryRigEverything sprawdził także wydajność umiejscowionego na boku czytnika linii papilarnych, który po chwili ma problem z odczytaniem palca. Prawdziwe szkło zostało zamontowane przez producenta z tyłu sprzętu, zabezpieczając również tym materiałem kamerę.

Podczas testu zapalniczki mamy do czynienia z reakcją, która jest charakterystyczna dla plastiku. Producent zdążył już skomentować problemy i wspomniał, że podczas produkcji zastosowano cienką warstwę ochronną, która reaguje we wspomniany sposób. Jeśli rzeczywiście zdecydowano się na takie rozwiązanie – trudno je zrozumieć, bowiem element ten nie zdaje egzaminu.

Sprawdźcie szczegóły dotyczące innych smartfonów:

Źródło: https://www.tabletowo.pl/galaxy-z-flip-przetestowany-przez-jarryrigeverything/

Tagi: Galaxy Z Flip samsung Samsung Galaxy Z Flip test test wytrzymałości