Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2020 15:03
Wiedźmin Netflix
884V

Wiedźmin od Netflix nadal najpopularniejszym serialem na świecie

Netflix nie bez powodu systematycznie publikuje nowe materiały z „Wiedźmina”. Produkcja wciąż cieszy się świetnym zainteresowaniem i według opublikowanych danych – to nadal najpopularniejszy serial na świecie.

„Wiedźmin” od Netflix zadebiutował w grudniu i jak zawsze platforma zaprezentowała wszystkie odcinki w dniu premiery. Nie jest to najlepszy sposób dystrybucji dla różnych rankingów, ale jak się okazuje – historia Geralta nadal notuje świetne wyniki.

Firma Parrot Analytics przedstawiła nowe wyniki popularności seriali i według ich danych – „Wiedźmin” w ostatnich 30 dniach (od 14 stycznia do 12 lutego) to nadal „najbardziej pożądany serial na świecie” we wszystkich platformach.

Analitycy podkreślają ciekawą walkę – Amerykanie w tym czasie najchętniej oglądali „The Mandalorian” oraz „Stranger Things”, a „Wiedźmin” był trzeci, ale mimo to globalnie serial na podstawie uniwersum Andrzeja Sapkowskiego zanotował najlepszy wynik.

Rywalizacja „Wiedźmina” z „ The Mandalorianem” ma zwiastować kolejne miesiące starć pomiędzy Netflixem i Disneyem. Obie firmy stawiają na mocne oryginalne produkcje, które pochłaniają ogromne sumy i zostały przygotowane na podstawie znanych IP (fantasy i sci-fi). Należy przy tym pamiętać, że wkrótce swoją superprodukcję przedstawi Amazon, który również liczy na duży sukces – w tym wypadku widzowie zobaczą serial na podstawie świata „Władcy Pierścieni”.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.businessinsider.com/netflix-the-witcher-still-biggest-show-worldwide-sci-fi-fantasy-2020-2?IR=T

Tagi: netflix serial wiedźmin netflix wyniki