Iza Łęcka Iza Łęcka 17.02.2020 07:37
Matrix latający Neo
3928V

W Matrix 4 nie zabraknie efektownych scen. Neo i Trinity skaczą pomiędzy budynkami

W „Matrix 4” spodziewajmy się wielu widowiskowych momentów. Wyciekły kolejne nagrania z planu, na których bohaterowie skaczą pomiędzy budynkami – nie zdecydowano się na wykorzystanie zielonego tła, aktorzy natomiast zostali zawieszeni na linach.

Czwarta odsłona uznanego "Matrixa" jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier następnego roku przez fanów serii. Na początku miesiąca informowaliśmy o pierwszych materiałach z planu „Matrix 4”. Aktorzy pojawili się w San Francisco, gdzie są kręcone poszczególne sceny – wśród ekipy pojawił się między innymi Keanu Reeves, który w poprzednich trzech częściach wcielił się w głównego bohatera.

Do Sieci wyciekły kolejne materiały z planu – ekipie filmowej trudno dochować tajemnicy, czego nie ułatwia kręcenie efektownych ujęć pomiędzy wieżowcami z wykorzystaniem lin. Bohaterowie – prawdopodobnie Neo i Trinity – skaczą pomiędzy budynkami. Możemy przypuszczać, że do takiej sceny zaangażowano dublerów Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss.

Zwróćmy uwagę, że twórcy nie zdecydowali się nagrać takiej sceny na zielonym tle – powinno to nadać produkcji odpowiedniego efektu końcowego, a całość nie powinna zostać tak mocno zmodyfikowana przez CGI. Wszystkie filmy "Matrixa" niejednokrotnie zaskakiwały widzów widowiskowymi ujęciami – w tym wypadku również powinniśmy się spodziewać podobnych scen.

„Matrix 4” trafi do kin w 2021 roku.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: Todd Spence Twitter

Tagi: Carrie-Anne Moss Keanu Reeves Matrix Matrix 4