Iza Łęcka Iza Łęcka 14.02.2020 09:03
Half-Life Alyx
1075V

Half-Life Alyx z ostateczną datą premiery. Half-Life i Half-Life 2 nadal za darmo

Valve potwierdziło ostateczną datę premiery Half-Life: Alyx. Gra będzie dostępna w marcu, a producent obiecuje przygotowanie dodatkowych sztuk Valve Index. Firma również przypomina o bezpłatnym dostępie do Half-Life i Half-Life 2.

Valve już w ubiegłym roku podało wstępną datę premiery nowej produkcji z serii Half-Life, jednak najnowszy komunikat potwierdza ostateczne szczegóły. Half-Life: Alyx zadebiutuje 23 marca 2020 roku – gra będzie dostępna wyłącznie na komputerach osobistych.

Tytuł jest przygotowany z myślą o wirtualnej rzeczywistości i choć będzie wspierać różne zestawy VR, dla wielu klientów gra stanowiła idealną zachętę do zakupu VR od Valve. Producent od zapowiedzi produkcji mierzy się ze sporymi problemami w dostępności Valve Index. Sprzęt korporacji pomimo dużej ceny jest rozchwytywany przez graczy, jednak wkrótce na rynek trafią dodatkowe sztuki – poczyniono wszelkie starania, by zadbać o odpowiednią liczbę egzemplarzy dostępnych do sprzedania.

Half-Life Alyx jest pełnoprawnym tytułem oferującym historię, której ukończenie zajmie od 12 do 15 godzin. Wydarzenia zostały osadzone pomiędzy Half-Life i Half-Life 2, dlatego też Valve pragnie zapewnić graczom odpowiednie wprowadzenie – korporacja przypomina, że nadal możecie za darmo zapoznać się z dwoma wcześniej wydanymi tytułami. Bezpłatny dostęp do HL i HL2 zakończy się 23 marca.

W galerii możecie sprawdzić nowe screeny z gry.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Valve:

Źródło: Valve

Tagi: Half-Life: Alyx valve Valve Corporation