Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.02.2020 13:31
the outer worlds
1779V

Dyrektor generalny Take-Two nie jest pewny, czy Xbox Game Pass pomógł The Outer Worlds

Strauss Zelnick oznajmił, że jest bardzo zadowolony ze sprzedaży The Outer Worlds, pomimo tego, że gra od pierwszych dni jest dostępna w Xbox Game Pass.

W tym tygodniu, Take-Two interactive opublikował wczoraj kwartalne wyniki finansowe. Z tej okazji, prezes Take-Two wypowiedział się na kilka interesujących tematów. Mężczyzna oznajmił, że The Outer Worlds znacznie przekroczyła pierwotne oczekiwania, sprzedając ponad dwa miliony egzemplarzy.

CEO został zapytany również o obecność owej produkcji w Xbox Game Pass, subskrypcji, która umożliwia dostęp do wielu gier za niską cenę. 

Ogólnie rzecz biorąc chcemy być tam, gdzie jest klient. [..] Jesteśmy gotowi skorzystać z eksperymentalnych szans, gdy ma to sens dla konkretnego tytułu i gdy umowa leżąca u podstaw tej opcji ma również dla nas sens. Cieszymy się, że mamy świetną współpracę z Microsoftem, a przede wszystkim cieszymy się, że The Outer Worlds jest tak wielkim hitem, że został sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy i zdobył wiele nagród. To oczywiście wczesne dni dla wielu technologii, w tym dla platform korzystających z technologii przesyłania strumieniowego. Naszym celem jest być tam, gdzie jest konsument. Jesteśmy ekumeniczni i otwarci.

The Outer Worlds od pierwszych dni jest dostępny w subskrypcji Xbox Game Pass. Dużo osób wolało kupić usługę od Microsoftu za niską cenę, aniżeli pójść do sklepu i zakupić fizyczny egzemplarz gry. 

The Outer Worlds zadebiutowało 25 października 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Studio obecnie pracuje nad wersją na Nintendo Switch. W planach jest również obszerne rozszerzenie fabularne.

Warto zajrzeć na:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division The Outer Worlds