Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.02.2020 12:24
dan houser
460V

Rockstar Games nie doświadczy kolejnych poważnych odejść wpływowych osób - twierdzi dyrektor Take-Two

Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two jest spokojny o Rockstar Games. Mężczyzna uważa, że z zespołu nie będą odchodzić wpływowi pracownicy.

Parę dni temu pisaliśmy o odejściu jednej z najważniejszych osób pracujących w zasłużonym studiu Rockstar Games. Większość graczy była zszokowana informacją, którą wystosował współzałożyciel amerykańskiego zespołu, Dan Houser. Oznajmił on, że przygotowuje się obecnie do odejścia z firmy, którą założył wraz ze swoim bratem Samem w 1998 roku. Mężczyzna pełnił rolę głównego pisarza i dyrektora kreatywnego każdej odsłony serii Grand Theft Auto, Red Dead Redemption czy też Bully.

Inwestorzy szukali odpowiedzi na temat odejścia Dana Housera, ale nikt nie dokopał się do kluczowych informacji. Według plotek, Dan Houser postanowił opuścić studio, ponieważ Take-Two zaczęło naciskać jego zespół na szybsze tworzenie gier, co strasznie nie spodobało się współzałożycielowi Rockstara. 

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick jest obecnie zasypywany gradem pytań odnośnie odejścia Housera. Mężczyzna zapewnił, że Rockstar będzie kontynuował tworzenie mocnych gier pod stałym kierownictwem Sama Housera. Dopowiedział również, że:

Co do stabilności zespołu, Sam Hauser jest obecnie Prezesem Rockstar Games. Założył Rockstar Games. Jest świetną osobą, która każdego dnia kieruje zespołem tysięcy ludzi, którzy starają się zapewnić najbardziej niezwykłe wrażenia rozrywkowe znane człowiekowi. [...] Mówiąc konkretnie, nie, z pewnością nie oczekujemy innych odlotów. Jako organizacja jako całość mamy wyjątkowo niski wskaźnik odchodzenia z zespołu, znacznie niższy niż średnia w branży.

Dyrektor generalny Take-Two jest pewny, że z Rockstara nie będą odchodziły w najbliższym czasie wpływowe osoby. Oznacza to, że nowe gry od zasłużonego studia są raczej niezagrożone.

Miejmy nadzieję, że w przeciągu najbliższych tygodni poznamy przyczynę, przez którą ojciec serii GTA opuścił Rockstar Games. 

Warto zajrzeć na:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Dan Houser rockstar games Strauss Zelnick Take-Two