Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2020 21:27
Haunted PS1 Demo Disc
2090V

Haunted PS1 Demo Disc to darmowa podróż do czasów pierwszego PlayStation. Sprawdźcie 17 gier

Od premiery pierwszego PlayStation w naszej branży wiele się zmieniło, ale jeśli nie macie większych planów na dzisiejszy wieczór, to możecie wybrać się na nostalgiczną podróż do czasów konsoli Sony. Autorzy Haunted PS1 Demo Disc zapraszają na darmową zabawę z 17 horrorami.

Haunted PS1 Demo Disc to bardzo ciekawy projekt, dzięki któremu gracze mogą na chwile przenieść się do czasów pierwszego PlayStation. Sony jednak nigdy nie przygotowało takiej prezentacji – to projekt stworzony przez grupę fanów horrorów. Zainteresowani udostępnili 17 krótkich demówek upiększonych grafiką z czasów PSX-a.

Autorzy opisują projekt jako „17 doświadczeń”, a pierwsze opinie są bardzo pozytywne, bo choć nie możemy tutaj liczyć na poznanie pełnych historii, to jednak twórcy zadbali o to, by we wszystkich przygodach nie zabrakło odpowiedniej atmosfery.

Część demówek jest przerażająca, niektóre bardzo dziwne, ale wszystkie mają oferować uczucie które mogliście poznać na pierwszym PlayStation. Czasy się zmieniły, ale pomimo to – warto sprawdzić Haunted PS1 Demo Disc.

„Płytka” jest dostępna na witrynie itch.io – warto na nią wskoczyć, by nawet spojrzeć na same screeny, które dobrze oddają klimat całej koncepcji. Pliki ważą 2GB.

Przeczytajcie również:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-02-07-the-haunted-ps1-demo-disc-gathers-up-17-low-poly-indie-horror-treats

Tagi: demo Haunted PS1 Demo Disc PlayStation PSX