Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2020 18:04
Huawei
694V

Huawei na czele chińskich gigantów technologicznych. Firmy pracują nad alternatywą dla Google Play

Google może mieć wkrótce duży problem. Huawei wraz z innymi firmami z rynku nowoczesnych technologii pracują wspólnie nad sklepem – zainteresowani za jego pomocą chcą ominąć Google Play i zaoferować klientom różnorodną zawartość.

Huawei już zapowiedział, że nie zamierza wrócić do usług Google, a teraz znamy dokładny powód takiej decyzji. Dziennikarze Reutersa dotarli do informacji, według której Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi wspólnymi siłami opracowują sklep dla Androida – będzie to bolesna dla Google alternatywa dla Google Play.

Platforma Global Developer Service Alliance (w skrócie GDSA) zaoferuje nie tylko możliwość pobierania aplikacji, ale wydawcy mają na nią wrzucać także gry, muzykę oraz filmy. Na początek GDSA zadebiutuje w Indiach, Indonezji oraz Rosji, ale ekspansja na cały świat nie powinna trwać długo.

Aktualnie Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi nie chcą komentować wiadomości, ale warto zauważyć, że te cztery firmy wspólnie stanowią 40% światowego rynku smartfonów. Liderem jest oczywiście Huawei, który w ogólnym rankingu zajmuje drugie miejsce (za Samsungiem i przed Apple) – według wielu analityków, Huawei stanęłoby na pierwszym miejscu podium, jednak embargo nałożone przez Stany Zjednoczone znacząco zmniejszyło sprzedaż urządzeń korporacji na Zachodzie.

Wkrótce ma odbyć się pokaz GDSA, a według pierwotnych założeń, platforma miała zostać opublikowana w marcu – dziennikarze przewidują małe opóźnienie spowodowane problemami w Chinach.

Więcej o Huawei przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.thurrott.com/mobile/android/229533/report-chinese-tech-giants-to-take-on-google-play-store

Tagi: gdsa Huawei oppo vivo Xiaomi