Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2020 14:32
Altered Carbon RPG
800V

Altered Carbon od Netflix powróci jako gra. Duże zainteresowanie systemem RPG

W lutym na platformie Netflix powróci „Altered Carbon”, ale to nie koniec rozwijania uniwersum stworzonego przez Richarda Morgana. Powstanie gra na podstawie pierwszego sezonu serialu.

„Altered Carbon” trafił na Netflix w lutym 2018 roku i serial został dobrze odebrany przez wielu widzów. Produkcja była chwalona za między innymi świetne zaprezentowanie świata. Pod koniec miesiąca (27 lutego) odbędzie się premiera drugiego sezonu – ponownie widzowie otrzymają 10 odcinków, ale tym razem głównym bohaterem będzie Anthony Mackie.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że świat zostanie rozbudowany za pomocą papierowego RPG-a – na Kickstarter trafiła produkcja przygotowana we współpracy ze Skydance Television, firmą producencką stojącą za serialem Netflix. Gracze poznają wydarzenia umiejscowione w mrocznym cyberpunkowym świecie, w którym nie zabraknie znanego motywu z wcześniej zaprezentowanej historii – zainteresowani otrzymają szansę przechodzenia pomiędzy ciałami. W samej rozgrywce nie zabraknie intryg oraz akcji, a podczas poznawania kolejnych opowieści będziemy przemierzać futurystyczną wersję San Francisco zwaną Bay City.

Twórcy bez problemu zebrali potrzebne 20 tysięcy dolarów na zrealizowanie projektu, a teraz posiadają już ponad 90 tysięcy. Premiera gry odbędzie się jeszcze w tym roku – autorzy są przekonani, że dostarczą system już w sierpniu.

Jeśli zamierzacie zapoznać się z tytułem – za zaledwie 25 dolarów otrzymacie podręcznik w wersji PDF. W szczegółach zbiórki znajdziecie szereg opcji – autorzy proponują nawet specjalne kości do gry w Altered Carbon RPG.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.gamesradar.com/altered-carbon-tabletop-rpg/

Tagi: Altered Carbon Altered Carbon rpg Netflix system rpg