Iza Łęcka Iza Łęcka 03.02.2020 12:44
Steam Logo
621V

Steam notuje rekordowy wynik. Największa liczba graczy w historii

Steam cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Valve odnotowało nowy wynik, który potwierdza świetną dyspozycję gier na tej platformie. Gracze coraz chętniej logują się na serwerach Gabe'a Newella.

Na rynku pojawiają się nowe platformy, kolejne cyfrowe sklepy, a wydawcy coraz chętniej zapraszają graczy do swoich aplikacji, ale pomimo to – Steam cieszy się rekordową popularnością. Według najnowszych danych SteamDB, na platformie Valve zalogowało się wczoraj jednocześnie 18 801 944 graczy. Poprzedni rekord pochodził ze stycznia i wynosił 18 537 490 użytkowników.

Steam odnotował lepszy wynik wśród zalogowanych klientów w tym samym czasie, jednak w samych grach znajdowało około 1 mln mniej sympatyków platformy – dla przykładu aplikacja Valve pozwala między innymi na kontaktowanie się ze znajomymi, więc najpewniej część graczy miało po prostu włączony Steam.

Według danych Road to VR – niezwykle wyniki na Steam odnotowuje także wirtualna rzeczywistość. W grudniu 1,3 miliona klientów przynajmniej na chwilę uruchomiło VR na Steam, co również pobiło wcześniejszy rekord. Jeśli prognozy zostaną potwierdzone (+75% klientów rok do roku), pod koniec 2020 roku na platformie Valve już 2,75 mln graczy sprawdzi VR.

Sprawdźcie inne informacje o Valve:

Źródło: https://wccftech.com/steam-breaks-concurrent-users-record-vr-owners-on-the-rise/

Tagi: rezultat steam Valve wyniki