Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2020 14:59
The last of us animacja
1627V

Animacja The Last of Us miała przygotować graczy na The Last of Us 2! Materiały wyciekły do Sieci

Sony pracowało nad krótkometrażową animacją The Last of Us, która miała przygotować graczy na nową przygodę Ellie i Joela. Firma w pewnym momencie zrezygnowała z projektu, ale w Sieci wylądowały konkretne materiały.

Sony nie ma szczególnego szczęścia do rozbudowywania swoich najnowszych IP i przerzucania ich do przykładowo kin. Firma od lat męczy się z koncepcją filmu „Uncharted” i najwidoczniej w pewnym momencie zdecydowano się także porzucić animację „The Last of Us”.

The Last of Us jako animacja?

Na witrynie firmy Oddfellows pojawiły się szczegóły produkcji, które studio miało przygotować we współpracy z Sony. Zdaniem specjalistów korporacja zleciła stworzenie „mocnego mostu” pomiędzy The Last of Us i The Last of Us Part II. Historia miała w odpowiedni sposób wprowadzić graczy w nową opowieść przypominając wydarzenia z już wydanej gry:

„W oczekiwaniu na The Last of Us 2, zostaliśmy poproszeni o stworzenie fascynującego krótkometrażowego filmu przedstawiającego głównych bohaterów Joela i Ellie, którzy opowiadają swoją dramatyczną historię, przedstawianą w pierwszej grze"

Twórcy chcieli sięgnąć po takie projekty jak animowany prequel do „Blade Runnera 2049” oraz „The Animatrix” i inspirując się tymi projektami stworzyć coś wyjątkowego.

„Nasza propozycja polegała na reinterpretacji każdego z rozdziałów gry z unikalną obróbką wizualną. Użycie pojedynczych urządzeń narracyjnych pozwoliłoby nam połączyć style i płynnie podróżować pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.”

Ostatecznie Sony zrezygnowało z projektu, a na witrynie Oddfellows zostały opublikowane zdjęcia, które choć zostały szybko usunięte, to możecie je zobaczyć poniżej oraz w naszej galerii.

The Last of Us animacja 01

The Last of Us animacja 02

The Last of Us animacja 03

The Last of Us animacja 04

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/01/gallery_alleged_images_of_a_canned_the_last_of_us_animated_movie_leak_online

Tagi: animacja Naughty Dog Sony Interactive Entertainment the last of us The Last of Us: Part II