Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.02.2020 12:30
The Crown będzie miał 5 sezonów
509V

The Crown oficjalnie zakończy się na 5. sezonie! Potwierdzono ostatnią królową

Popularny serial opowiadający o rodzie królewskich w Wielkiej Brytanii dobiegnie końca po piątym sezonie. Netflix zamknie historię na Królowej Elżbiecie II. 

"The Crown" to serial, który cieszy się bardzo dużą popularnością i przez trzy minione sezony zdołał zaskarbić sobie sympatię bardzo dużego grona fanów. Historia opowiada o losach królewskiego rodu Wielkiej Brytanii i od miesięcy spekulowało się, na którym momencie wszystko się zakończy. 

Dziś wiemy już, że seria dobiegnie końca po piątym sezonie, a ostatnią przedstawioną władczynią będzie Królowa Elżbieta II. Przekazano, że wcieli się w nią Imelda Staunton. Potwierdziły się więc informacje o jej potencjalnym angażu, o których głośno było pod koniec ubiegłego roku. Aktorka znana jest najszerzej z roli Dolores Umbridge w cyklu o Harrym Potterze, a także Maud Bagshaw w zeszłorocznym "Downton Abbey".

Sam twórca serialu, Peter Morgan przyznał, iż myślał, że zakończy historię po 6. sezonach, ale piąty jest zdecydowanie lepszym momentem, aby wszystko domknąć. Jak rozwiązanie wypadnie w rzeczywistości? Na to musimy jeszcze niestety trochę poczekać! 

Interesujesz się kinem? Sprawdź nasze recenzje i wywiady:

Źródło: https://deadline.com/2020/01/the-crown-netflix-royal-drama-to-end-with-season-five-as-imelda-staunton-1202847789/

Tagi: Elizabeth Elżbieta II Netflix The Crown