Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2020 19:54
Xbox Bounty
2509V

Xbox ma błąd? Microsoft zapłaci nawet 77 800 zł za zgłoszenie problemu, a Sony rozdaje koszulki

Microsoft przed premierą Xbox Series X postanowił zadbać o wyeliminowanie najmniejszych błędów. Firma zapłaci nawet 77 tysięcy zł za znalezienie buga – gracze muszą jedynie odpowiednio zgłosić problem.

Xbox Bounty to nowy program Microsoftu, dzięki któremu gracze mogą sporo zarobić. Firma chce nagradzać fanów, więc jeśli znajdziecie błąd w zabezpieczeniu lub funkcjach konsoli, to możecie zgarnąć od 500 do 20 000 dolarów. Kwota jest zależna od samego problemu – im poważniejsza sprawa wpływająca na bezpieczeństwo graczy, tym możemy liczyć na większe wynagrodzenie.

Korporacja z Redmond zachęca nawet do obchodzenia zabezpieczeń – jeśli uda się zainteresowanym dostać do poufnych danych i zgłoszą informacje to również otrzymają pieniądze. Firma otwiera się na entuzjastów szperania w kodzie i każdy może w tej sytuacji otrzymać spore kieszonkowe na przykładowo next-gena.

Sytuacja jest interesująca z powodu momentu, w którym Microsoft uruchamia Xbox Bounty – usługa startuje na kilka miesięcy przed debiutem Xbox Series X i Project xCloud. Możemy podejrzewać, że w nowej konsoli oraz w streamingowej propozycji pojawią się błędy, które będzie można wyłapać. To nie pierwsza taka sytuacja, gdy Microsoft pozwala zarobić – firma potrafiła wypłacać do 250 000 dolarów za znalezienie problemów w zabezpieczeniach Windows 10.

Jak zauważa Tom Warren z Verge – Nintendo oraz Sony również posiadają podobne programy, ta pierwsza firma również wyznaczyła nagrody do 20 000 dolarów, a Sony rozsyła do fanów koszulki z napisem „[email protected] Finder”.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.theverge.com/2020/1/31/21114887/microsoft-xbox-bounty-bug-security-rewards

Tagi: Xbox Xbox Bounty xbox one xbox series x