Iza Łęcka Iza Łęcka 31.01.2020 13:35
PS4 Remote Play
2607V

PS4 Remote Play na Nintendo Switch? Sony pyta graczy o zdanie i wspomina o mniejszym DualShocku

Sony planuje swoje działania, a w podjęciu ostatecznych decyzji niezwykle pomocne mogą okazać się opinie zwrotne graczy. W najnowszej ankiecie Japończycy pytają między innymi o rozgrywkę z PS4 Remote Play na Nintendo Switch i zastosowanie mniejszych DualShocków.

Sony nadal nie zaprezentowało PS5, ale korporacja już snuje kolejne plany na przyszłość. Do graczy została rozesłana nowa ankieta, w której znalazły się chociażby pytania dotyczące Remote Play z PS4.

W najnowszej sondzie podjęto temat zaoferowania Remote Play na inne urządzenia – w tym Nintendo Switch, Apple TV oraz Android TV. Usługa jest już dostępna na urządzeniach mobilnych, a Sony powinno szukać kolejnych opcji rozszerzenia funkcji, która ma być uruchomiona również na nowej generacji, zatem nowy pomysł wydaje się jak najbardziej uzasadniony.

Japońska korporacja zapytała także o możliwość rozgrywki offline w Remote Play (pobieranie gier na smartfon?), łatwą konfigurację przycisków, podłączenie innych kontrolerów (pada z Xboksa i myszki oraz klawiatury), uruchamianie produkcji z PlayStation i PlayStation 2, a nawet opcję jednoczesnego korzystania z Remote Play przez wielu użytkowników (z kontrolą rodzicielską). Jedną z opcji RP, o której się wspomina może być rozszerzenie doświadczenia – na ekranie smartfona moglibyśmy dla przykładu zobaczyć ekskluzywną mapę.

Sony wspomina także o „slim/portable Dualshocku dla gier przenośnych” - aktualnie nie pojawiły się przecieki dotyczące mniejszego kontrolera od japońskiej korporacji, ale takie urządzenie związane z rozgrywką w ramach Remote Play mogłoby zostać ciepło przyjęte przez niektórych graczy.

Zapowiada się, że w kolejnych latach Remote Play stanie się ważnym ogniwem w działaniach Sony, dlatego też podejmowane są pierwsze kroki w kierunku rozbudowy funkcji – cieszy fakt, że również gracze mogą zabrać w tej sprawie głos.

Na naszym portalu możecie także przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-survey-mentions-ps4-remote-play-on-switch-offline-support

Tagi: ankieta nintendo switch ps4 Remote Play remote play Sony switch