Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2020 20:55
Samsung ultrawide Xbox
1473V

Samsung chce wsparcia ultraszerokich monitorów w Xbox Series X. Producent naciska na Microsoft

Samsung chce rozpowszechnić ultraszerokie monitory i firma wpadła na bardzo interesujący pomysł. Producent liczy, że to Microsoft zmusi deweloperów do wsparcia nowego formatu i chce wymusić na korporacji z Redmond odpowiednią aktualizację do Xboksa.

Samsung ma w katalogu produktów kilka świetnych, ultraszerokich monitorów i firma nie chce rezygnować z wielkich formatów. Problemem są aktualnie gry, ponieważ nie wszystkie tytuły od premiery posiadają wsparcie odpowiednich rozmiarów – po części jest to spowodowane brakiem opcji w konsolach.

Producent monitorów wpadł na ciekawy pomysł – firma „naciska i rozmawia” z Microsoftem, by korporacja zapewniła wsparcie ultraszerokich monitorów w Xboksach. Samsung miał już nawet pracować z inżynierami z Redmond, by zapewnić taką funkcję w Xboksie One, ale  opcja nigdy nie została udostępniona wszystkim graczom.

Trudno powiedzieć, czy nie jest zbyt późno na dodanie takiego wsparcia na Xboksie One (choć jak pokazuje dzisiejsza wiadomość – Microsoft wciąż rozwija platformę), jednak oczekiwana propozycja mogłaby trafić już do Xboksa Series X.

Next-gen Microsoftu ma błyszczeć wydajnością, więc na pewno pojawią się gracze, którzy zdecydują się nabyć lepszy monitor, więc w tej sytuacji wsparcie ultraszerokich ekranów byłoby na pewno dobrym rozwiązaniem.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.pcgamesn.com/samsung/xbox-ultrawide-gaming-monitor-support

Tagi: monitor Samsung xbox xbox one xbox series x