Iza Łęcka Iza Łęcka 30.01.2020 12:09
Intel szykuje składany smartfon, który zmieni się w tablet PC
964V

Intel opracowuje składany smartfon, który zmieni się w tablet PC

Intel to kolejny producent, który w planach ma wypuszczenie na rynek składanego smartfonu. Firma jednak sięga odrobinę dalej – urządzenie po rozłożeniu ma prezentować się jako mały PC. Prototyp sprzętu charakteryzuje się niezwykle cienką ramką.

Intel nie zamierza się śpieszyć w przypadku laptopów ze składanymi ekranami. Aktualnie firma bada możliwości różnych producentów wyświetlaczy. Mimo to już w październiku 2018 roku Intel Corporation złożyło w Korei wniosek o patent na nietypowe urządzenie – szczegóły zostały opublikowane prze Koreański Urząd Własności Intelektualnej w październiku 2019 roku. Redakcja Letsgodigital przygotowała rendery 3D na podstawie opublikowanych szczegółów.

Propozycja Intela to składany smartfon, który może zachwycić wykonaniem: urządzenie rozkłada się tworząc duży ekran. Producent może zdecydować się na bardzo cienką ramkę, dając w efekcie wrażenie urządzenia będącego niczym jeden wielki wyświetlacz. Po rozłożeniu lewa część jest nieco grubsza, gdyż znajdują się tam wszystkie podzespoły. Intel chce zapewnić również niezwykle smukłą obudowę.

Jest to niestety tylko i wyłącznie patent – prawdopodobnie Intel w najbliższym czasie nie wrzuci podobnego urządzenia na rynek, jednak tylko bada możliwości i szykuje się do ujawnienia składanych sprzętów. Niewykluczone, że jednym z nich będzie właśnie składany smartfon, który zamieni się w tablet PC.

Intel opracowuje składany smartfon 1

Intel opracowuje składany smartfon 2

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/opvouwbare-telefoons/intel-smartphone-tablet-pc/

Tagi: intel składany pc składany smartfon tablet pc