Iza Łęcka Iza Łęcka 30.01.2020 09:54
Elden Ring From Software
2302V

Elden Ring inspirowany Shadow of the Colossus. Seria przecieków o grze From Software

From Software ma problemy z Elden Ring. Pierwsze szczegóły dotyczące produkcji zostały opublikowane w Sieci na kilka tygodni przed prezentacją, a wydawca przedstawił witrynę przed ujawnieniem gry na E3. Teraz otrzymaliśmy kolejne informacje.

O Elden Ring wiemy od ubiegłego roku, ale dotychczas From Software pokazało nam zaledwie mały teaser. Wciąż czekamy na pełną prezentację - kolejny raz jednak w sposób niekontrolowany pojawiają się informacje, które pozwalają przygotowywać się na wielką opowieść.

Elden Ring ze światem inspirowanym Shadow of the Colossus?

Nowe szczegóły dotyczące gry zdradza Omni, który już wcześniej przedstawiał różne informacje o etapach produkcji gier From Software. Obecnie informator wspomniał między innymi o świecie, który będzie zaskakujący w kilku aspektach – deweloperzy podczas projektowania krajobrazu inspirowali się Szkocją, a sam świat to „otwarta pole” (przestrzeń, otwarty obszar). Nie mówimy tutaj o typowym „otwartym świecie”, ponieważ skala jest znacznie większa – w grze mamy otrzymać coś na wzór mapy z Shadow of the Colossus. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami: twórcy postawią na liczne królestwa, które bohater będzie podbijać, co pasowałoby do dzisiejszej informacji.

W świecie natrafimy na dynamicznych przeciwników, którzy będą pojawiać się w losowych miejscach – mówimy o braku stałych terenów występowania rywali. Autorzy zapewnią systemy dnia-nocy oraz zmienne warunki pogodowe. Świat ma zaskoczyć różnorodnością lokacji.

Deweloperzy chcą uniknąć problemów typowych dla „otwartych światów”, dlatego mają reklamować grę jako „otwarte pole” - w samym tytule nie zabraknie znanych elementów z serii Dark Souls, ale wszystko zostanie zaprezentowane w znacznie większej skali. Dlatego też bohater będzie poruszać się na koniu – w tytule doświadczymy wiele otwartych lokacji oraz szereg typowych korytarzy.

Połączenie Dark Souls z Shadow of the Colossus zapowiada się naprawdę dobrze, a należy tutaj podkreślić, że to George R.R. Martin (twórca sagi fantasy „Pieśń lodu i ognia”) zajął się stworzeniem świata. Możemy podejrzewać, że pisarz pomógł w kreacji podstaw, na których deweloperzy oparli całą grę.

Więcej o grach From Software:

Źródło: https://wccftech.com/elden-ring-open-world-dynamic/

Tagi: Bandai Namco Elden Ring From Software