Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2020 21:45
One Piece Netflix
939V

One Piece oficjalnie zmierza na Netflix. Aktorski serial w szczegółach

Fani „One Piece” mogą szykować widły. Netflix otrzymał zielone światło na przygotowanie aktorskiego serialu na podstawie cenionej na całym świecie mangi. Znając realia – możemy przygotowywać się na bardzo nietypową produkcję.

Netflix już w 2017 roku informował o aktorskim serialu w świecie „One Piece”, ale dopiero teraz korporacja otrzymała wszystkie niezbędne zgody, zebrała zespół i może szykować widzów na konkretną historię.

Za „One Piece” dla Netflix będą odpowiadać dwie firmy: Tomorrow Studios i Shueisha. To właśnie Tomorrow Studios zajmuje się adaptacją „Cowboy Bebop”, jednak wciąż czekamy na pierwszą prezentację nowej produkcji. Korporacja zapowiedziała przygotowanie 10 epizodów.

Steven Maeda („Lost”, „The X-Files”) będzie w zasadzie mózgiem całego serialu, ponieważ twórca jest jednocześnie scenarzystą, showrunnerem i producentem wykonawczym. Matt Owens („Agent S.H.I.E.L.D.”, „Luke Cage”) pomoże w przygotowaniu historii i także siądzie na stołku producenta wykonawczego. Marty Adelstein i Becky Clements z Tomorrow Studios („Cowboy Bebop”, „Snowpiercer”, „Hanna”) są także producentami wykonawczymi – podobnie zresztą jak Eiichiro Oda, autor mangi.

Aktualnie jest za wcześnie, by mówić o castingach, ale odnoszę wrażenie, że dobranie odpowiednich aktorów będzie w tym wypadku niezwykle ważne.

Jeżeli interesuje Was tematyka filmów i seriali, sprawdźcie nasze recenzje:

Źródło: https://deadline.com/2020/01/one-piece-live-action-series-based-on-manga-classic-ordered-netflix-tomorrow-studios-1202845657/

Tagi: netflix one piece serial