Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2020 02:00
Wiedźmin maskarada
24632V

Wiedźmin Maskarada dostępny dla wszystkich. Historia promowana przez CD Projekt RED

Grupa fanów Wiedźmina przygotowała Wiedźmin Maskaradę, czyli wielką opowieść przygotowaną dla pierwszej produkcji CD Projekt RED w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Historia jest dostępna do pobrania i każdy zainteresowany może zapoznać się z nową przygodą.

Wiedźmin Maskarada to mod do pierwszego Wiedźmina, który został przygotowany przez grupę eLeR Creative. Historia rozgrywa się w w Wyzimskim Podgrodziu, a fabuła ma prezentować bardziej mroczny klimat względem opowieści kreowanej przez CD Projekt RED.

Choć autorzy korzystali z pierwszego Wiedźmina, to wydarzenia zostały umiejscowione po akcji z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Do wspomnianej osady przybywa karawana kupiecka z Vengerbergu, wśród której kryje się morderca.

Wiedźmin Maskarada – pobierzecie za darmo

Sytuacja jest o tyle interesująca, że grupa moderska eLeR Creative tak naprawdę reaktywowała projekt zapoczątkowany przez Ifrit Creative Group, której przygody "Wesele" i "Wiedźminkołaj" można znaleźć w oficjalnym wydaniu gry Wiedźmin dostępnym na platformie GOG.com.

W Wiedźmin Maskarada zapoznamy się z detektywistycznym wątkiem głównym, w którym nie brakuje szukania dowodów, różnych podejrzeń oraz zagadek. Autorzy znaleźli czas na kilka rozbudowanych wątków pobocznych, przygotowali ścieżkę dźwiękową i nowe modele. Ukończenie wydarzeń zajmuje około 7-8 godzin.

Michał, dzięki za link!

Sprawdźcie inne informacje o Wiedźminie:

Źródło: https://thewitcher.com/pl/news/31684/maskarada-nowa-nieoficjalna-przygoda-do-gry-wiedzmin

Tagi: Atari CD Projekt RED Wiedźmin