Iza Łęcka Iza Łęcka 29.01.2020 12:25
Dauntless bohaterowie
362V

Dauntless otrzymało duże wsparcie. Phoenix Labs zostało kupione przez Garenę

Po sukcesie Dauntless na konsolach i komputerach, ekipa deweloperów odpowiedzialnych za grę okazała się łakomym kąskiem dla większych wydawców. Twórcy nadal będą rozwijać sieciowego RPG-a, ale teraz mogą liczyć na wsparcie Gareny.

Phoenix Labs nie musi się martwić o przyszłość. Twórcy sieciowego Dauntless zostali kupieni przez singapurską Garenę. Obecnie deweloperzy mogą skupić się na kolejnym etapie prac – między innymi przygotowaniu wersji mobilnej RPG-a.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Phoenix Labs, Jesse Houston, podkreślił, że jego studio od dawna mogło liczyć na Garenę:

„Nasi partnerzy w Garenie są naszymi najstabilniejszymi zwolennikami od początku istnienia Phoenix Labs i jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z globalnym liderem.”

Przejęcie studia pod skrzydła Gareny, daje większe możliwości podejmowania dalszych prac, a fani gry zostali zapewnieni, że mogą liczyć na „jak najlepsze doświadczenia”. Możemy więc nieco szybciej spodziewać się konkretnych informacji dotyczących mobilnego wydania Dauntless - chociaż zespół informował o takim wydaniu już kilka miesięcy temu, to jednak produkcja na duże urządzenia była regularnie ulepszana.

Garena odpowiada między innymi za Free Fire – to popularny Battle Royale na urządzenia mobilne, który jest dostępny w formie free-2-play. Połączenie z Phoenix Labs wydawało się tylko kwestią czasu, ponieważ azjatycka firma od lat miała inwestować pieniądze w twórców Dauntless.

Na naszym serwisie sprawdzicie również:

Źródło: https://gamingbolt.com/dauntless-developer-acquired-by-garena

Tagi: Dauntless Garena Phoenix Labs