Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.01.2020 10:40
Pokemon Go
1584V

Pokemon GO. Startują sieciowe walki w ramach GO Battle League. Harmonogram i unikalny pokemon

Pokemon GO cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w 2019 roku gry Niantic zarobiła prawie 900 milionów dolarów. Nie dziwi więc fakt, że tytuł jest intensywnie rozwijany.

W Pokemon GO może i nie gra już tyle osób, jak w 2016 roku, ale z tytułem pozostali wierni fani, którzy nie mają problemu z wydawaniem na niego sporych pieniędzy na mikrotransakcje. Tytuł dzięki temu zarobił w 2019 roku nawet więcej, niż w premierowym roku (894 mln dolarów vs 832 mln dolarów).

Ten wielki sukces motywuje Niantic do wzbogacania Pokemon Go. Wiadomo już, że tytuł zostaje rozbudowany w tym tygodniu o wstępne pojedynki sieciowe typu multiplayer. Gracze będą mogli rywalizować ze sobą w Go Battle League i zdobywać specjalne nagrody - w tym pozyskiwać nowe poksy.

Liga sieciowa Go Battle już wystartowała we wstępnej formie "presezonowej". Harmonogram rozgrywek znajdziecie poniżej.

Wstępne rozgrywki poprzedzające 1 sezon:

  •   28 Stycznia  - 10 Luty: Great League
  •   10 Luty - 24 Luty: Ultra League
  •   24 Luty - 9 Marzec: Master League

By wziąć udział w Go Battle League trzeba przejść przynajmniej 5 kilometrów, by wziąć udział w 5 walkach online. Pierwszym specjalnym poksem, którego można spotkać poprzez Go Battle League jest Pikachu Libre, czyli zamaskowana wersja Pikachu-wrestlera, znana z Pokemon Omega Ruby i Pokken Tournament. Tylko osoby, które wezmą udział w Go Battle League mogą złapać tego stworka.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/pokemon-go-adding-online-pvp-battles-this-week/1100-6473141/

Tagi: Niantic Pokemon Go