Iza Łęcka Iza Łęcka 29.01.2020 08:08
PS VR Sony
1046V

Sony szykuje grę AAA na PS VR i PS5. Manchester Studio szuka specjalistów

Sony nie rezygnuje ze wspierania PS VR. Gogle do wirtualnej rzeczywistości otrzymają kolejną grę AAA od wewnętrznego studia japońskiej korporacji. PlayStation Manchester pracuje nad nowym tytułem.

Manchester Studio to młody zespół SIE Worldwide Studios, który został założony w 2015 roku. Dotychczas nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji dotyczących prac nad nowymi grami twórców z Wielkiej Brytanii. Deweloperzy zostali oddelegowani do prac nad tytułami dla PS VR i pomagali zespołowi z London Studio między innymi przy Blood & Truth.

Obecnie jednak powinny trwać już prace nad własnym projektem. Jak podają sami zainteresowani, jest to „młody, bardzo doświadczony zespół, który chce tworzyć wspaniałe gry, by prezentować ekscytującą technologię” jaką jest właśnie wirtualna rzeczywistość.

Zespół najwidoczniej szykuje się do większego projektu lub sama produkcja już powstaje, gdyż zgodnie z listą stanowisk – Manchester Studio poszukuje programistów, artystów i twórców światów. Zespół opracowuje grę AAA na PS VR, a biorąc pod uwagę kalendarz wydawniczy, produkcja powinna zadebiutować już na PS5.

Konkrety zostaną ujawnione w przyszłości, jednak to całkiem dobra wiadomość, że Sony nadal inwestuje w PS VR, które potrzebuje wielu dobrych gier. Japońska korporacja nie może powtórzyć sytuacji z PS Vitą, która za szybko straciła wsparcie producenta konsoli i została oparta wyłącznie na tytułach third-party.

Na naszym portalu możecie również przeczytać:

Źródło: https://www.psu.com/news/playstation-manchester-job-listing-points-to-aaa-psvr-game/

Tagi: Manchester Studio PlayStation Manchester ps vr PS5 psvr sony