Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2020 22:00
Xbox Series S (Lockhart)
2679V

Xbox Series S (Lockhart) może być bardzo mocny? Tajemnicze APU AMD znalazło się w Sieci

Microsoft od końcówki ubiegłego roku wspomina wyłącznie o Xboksie Series X, ale nie możemy zapomnieć, że korporacja ma pracować także nad słabszym urządzeniem. W Sieci wylądowało tajemnicze APU AMD, które jest łączone z urządzeniem Microsoftu, a jego parametry zapowiadają mocny sprzęt.

Świat zapomniał o słabszej konsoli nowej generacji z Redmond, ale urządzenie podobno nadal powstaje. Microsoft ma pracować nad dodatkowym sprzętem, który będzie słabszy od głównej konsoli, ale także zapewni lepszą jakość rozgrywki względem aktualnej generacji.

Xbox Series S (Lockhart) będzie zaskakująco mocny?

W Sieci pojawiły się szczegóły tajemniczego APU AMD, który posiada ośmiordzeniowego Ryzena (CPU) o taktowaniu zegara 4,0GHz z 16GB pamięci (12GB RAM + 4GB VRAM). Szczegóły GPU nie są dostępne, ale udostępniono także wyniki z 3DMARK 11 i Time Spy – szczególnie interesujący jest ten drugi, który ma zapowiadać wynik na zaskakującym poziomie:

  • Ogólny wynik APU AMD – 7.1K
  • Rx 5600M + 4800H ogólny wynik – 5.4K
  • R9 3900X + OCed GTX 1660 Super – 7.3K
  • i9 9900K + OCed GTX 1660 Ti – 7,5K

Tajemnicza konfiguracja może zapewnić od 7 do 7,9 teraflopa mocy obliczeniowej. Xbox Series X ma otrzymać 12TF, więc w Sieci pojawiają się pogłoski, że jest to właśnie konfiguracja stosunkowo słabszego Xboksa nowej generacji. Niektórzy łączyli APU z następcą chińskiej konsoli Subor Z+, ale prace nad sprzętem zostały wstrzymane.

W swoim czasie pojawiły się plotki, według których Xbox Lockhart będzie dużo słabszy (4TF), jednak AMD opracowało nowe APU, które powinno wkrótce zostać ujawnione i trafić do nowego urządzenia.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://wccftech.com/new-amd-unknown-apu-could-be-the-xbox-series-s-lockhart-apu-could-be-more-powerful-than-expected-rumor/

Tagi: Microsoft Xbox Lockhart xbox series s