Iza Łęcka Iza Łęcka 27.01.2020 12:14
EVE Online Złoty Magnat
1436V

EVE Online ze statkiem za przynajmniej 153 tysiące zł. Gracze licytują maszynę

Twórcy EVE Online rozpoczęli na serwerach akcję charytatywną, której zbiórka zakończy się dużą wpłatą na Czerwony Krzyż. Jeden z graczy wrzucił na aukcję legendarny statek – już teraz wartość maszyny przekroczyła 150 tysięcy zł.

Na serwerach EVE Online wystartowało nietypowe wydarzenie zatytułowane "PLEX for Good". Deweloperzy zachęcają do przekazywania wolnej waluty z gry oraz różnych przedmiotów na aukcję – po zakończeniu zbiórki CCP równowartość cyfrowych pieniędzy zamieni na prawdziwą gotówkę i przekaże całość Czerwonemu Krzyżowi. Celem pomysłu jest pomoc Australijczykom.

Na aukcji w EVE Online pojawiła się maszyna Kelona Darklighta, który w 2016 roku wygrał turniej PVP i zdobył legendarną maszynę. „Złoty Magnat” nie jest najpotężniejszym statkiem w grze, ale jest zdecydowanie jednym z najrzadszych maszyn w pozycji.

Twórcy potwierdzili, że wpłynęła już oferta o równowartości 40 tysięcy dolarów – po sprawdzeniu potwierdzono, że zainteresowania osoba posiada na swoim koncie tyle wirtualnej waluty. Chcąc wygenerować taką kwotę w grze, gracz musiałby spędzić około 160 lat na rozgrywce.

Darklight nie zakończył jeszcze licytacji, lecz pierwszy właściciel już na początku podkreślił, że byłby usatysfakcjonowany zdobyciem przynajmniej 13 000 dolarów na pomoc. Aukcja już teraz cieszy się dużą popularnością, więc bardzo prawdopodobne, że ktoś zdecyduje się zaoferować jeszcze więcej.

EVE Online Złoty Magnat

Na naszym serwisie również sprawdzicie:

Źródło: https://kotaku.com/eve-online-player-bids-40-000-in-charity-auction-for-r-1841214866

Tagi: aukcja ccp ccp games EVE Online złoty magnat