Iza Łęcka Iza Łęcka 27.01.2020 10:18
Samsung Galaxy Z Fold
895V

Samsung Galaxy Z Fold to kolejny składak Samsunga. Firma stawia na ulepszoną bryłę i s-pen

Samsung w 2020 roku powinien zapewnić aż dwa składane smartfony. Już w lutym poznamy Samsung Galaxy Z Flip, natomiast w drugiej połowie roku korporacja zaprezentuje Samsunga Galaxy Z Fold. Najnowsze przecieki potwierdzają nowe funkcje.

Samsung Galaxy Z Fold nie jest jeszcze oficjalną nazwą, choć Samsung pracuje już nad następcą „Folda”. W lutym producent zaprezentuje Samsung Galaxy S20 (Plus/Ultra) oraz Samsunga Galaxy Z Flip, jednak już planowane są poczynania na drugą połowę 2020 roku.

Zdaniem redakcji Letsgodigital, Samsung rozpoczyna powoli przygotowania do drugiej tegorocznej prezentacji, na której zobaczymy nowego Samsunga Galaxy Note oraz właśnie Samsunga Galaxy Z Fold. Oba urządzenia mają otrzymać rysik s-pen – szczegóły urządzenia trafiły do jednego z patentów.

Samsung Galaxy Z Fold ma być tańszy od swojego poprzednika (Folda możemy kupić za 9000 zł) i prawdopodobnie skorzysta z Snapdragona 865, otrzyma 12GB pamięci RAM i pewnie 512GB pamięci wbudowanej. Urządzenie powinno także wykorzystywać ultra cienkie szkło, które zobaczymy w Galaxy Z Flip, jednak o pozostałych szczegółach najpewniej dowiemy się dopiero w kolejnych miesiącach.

Jedno wydaje się jak najbardziej oczywiste – Samsung nie rezygnuje ze składaków, a na przestrzeni 12 miesięcy powinien zapewnić aż dwa urządzenia, które jednak będą różnić się opcją otwierania.

Samsung Galaxy Z Fold 0

Samsung Galaxy Z Fold 1

Więcej o działaniach Samsunga przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/opvouwbare-telefoons/samsung-galaxy-z-fold-styluspen/

Tagi: galaxy fold Samsung Samsung Galaxy Samsung Galaxy Fold Samsung Galaxy Z Fold