Iza Łęcka Iza Łęcka 27.01.2020 07:01
silent hill
1131V

Nowy Silent Hill faktycznie powstaje? Kolejne źródła informują o nowym horrorze

Silent Hill może faktycznie powrócić z dalekiej podróży. Kolejne źródła informują o pracach nad nowymi grami, a niektórzy łączą markę z Hideo Kojimą. Japończyk ma pracować nad tajnym horrorem właśnie dla Konami.

Do świata horrorów może powrócić Konami. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dwóch projektach z serii Silent Hill, które mają być rozwijane od przynajmniej kilku lat, a obecnie kolejne media donoszą o produkcjach.

Redakcja Rely on Horror również potwierdza, że Silent Hill może powrócić:

„Możemy również potwierdzić, choć nie możemy omówić żadnych szczegółów, że z własnego, niezależnego źródła dowiedzieliśmy się, iż projekt Silent Hill jest w trakcie realizacji. Te dwa źródła są (naszym zdaniem) najsilniejszym dowodem na to, że Silent Hill może naprawdę powstać z martwych.”

Temat gry poruszył także brytyjski Eurogamer, który postanowił w tym miejscu przypomnieć o plotce dotyczącej tajnej gry Hideo Kojimy. Dziennikarka serwisu wspomina, że choć połączenie Kojimy z Konami wydaje się na pierwszy rzut oka dość niedorzeczne ze względu na trudne rozstanie dewelopera ze studiem, to jej źródła w ostatnim czasie informowały, że relacja pomiędzy Japończykiem a firmą jest znacznie lepsza.

W obliczu tych informacji warto przypomnieć ostatnią wiadomość dyrektora artystycznego Silent Hill 2: Masahiro Ito wspomniał o tajnym tytule, nad którym pracuje jako jeden z głównych deweloperów. Twórca wyraził nadzieję, że gra „nie zostanie anulowana”:

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-01-26-report-konami-has-two-new-silent-hill-games-in-development

Tagi: Hideo Kojima horror konami silent hill