Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.01.2020 14:00
Bambi jako live-action
443V

Bambi następnym filmem live-action od Disneya

Wygląda na to, że każdy film animowany od Disneya musi doczekać się swojej aktorskiej wersji. Teraz wybór padł na opowieść o sympatycznym jelonku, Bambi. 

Disney w ostatnich latach bardzo odważnie prowadzi politykę odnawiania swoich kultowych animacji pod postacią filmów live-action. Cóż, w gruncie rzeczy ciężko się temu dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak duże przychody generują tego typu produkcje. 

Po tym, jak w zeszłym roku głośno było o "Królu Lwie", przyszedł czas na kolejne zwierzę- tym razem znacznie delikatniejsze. Mowa oczywiście o animacji "Bambi" z 1942 roku, która opowiada o przygodach tytułowego, małego jelonka. 

Jak donosi serwis Variety, za scenariusz odpowiadać będą Geneva Robertson-Dworet oraz Lindsey Beer. Pierwsza z nich bardzo zasłynęła z prac nad "Kapitan Marvel" dla Marvela. Film ma wykorzystywać tę samą technologię CGI, którą obserwowaliśmy na dużych ekranach przy okazji "Króla Lwa" oraz "Księgi Dżungli".

Warto dodać na koniec, że od debiutu aktorskiej wersji "Alicji w Krainie Czarów", w 2010 roku, Disney zarobił ponad 8.2 miliarda dolarów na tego typu produkcjach. "Bambi" jest na tyle znanym filmem, iż bez wątpienia dołoży niemałą cegiełkę do wyniku, który w momencie premiery rzeczonego filmu przebije na pewno 10 miliardów. 

Interesujesz się kinem? Przeczytaj również:

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/bambi-disney-remake-1203479063/

Tagi: Bambi Disney live-action