Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2020 19:50
Kojima Productions PS5 Sony
1600V

Kojima Productions ma zostać przejęte przez Sony. Hideo Kojima pracuje nad nową grą na PS5

Kojima Productions może zostać kolejną firmą, która będzie rozwijać produkcje wyłącznie na zlecenie Sony. Japońska korporacja miała już uzgodnić wszystkie szczegóły z Hideo Kojimą i jego zespół dołączy do SIE Worldwide Studios.

Kojima Productions zostało założone w 2005 roku, ale w tamtym czasie firma była częścią Konami. Po latach współpracy, Hideo Kojima został wyrzucony z japońskiego studia w 2015 roku i po kilku miesiącach ponownie otworzył swój zespół. 5 lat temu Japończyk nawiązał współpracę z Sony, z której podobno zrodziło się coś znacznie większego.

Informator HipHopGamer otrzymał wiadomość, według której Sony finalizuje przejęcie Kojima Productions i Hideo Kojima rozpoczął już prace nad nowym tytułem dla PS5 – będzie to tajemniczy horror, który od dawna chce zrealizować Japończyk.

Nie jest to oficjalna wiadomość, ale szczegóły transakcji mają pojawić się wkrótce. Jak wiadomo Kojima otrzymał bardzo duże wsparcie od Sony przy Death Stranding i już w 2015 roku miały pojawić się rozmowy dotyczące współpracy, która nie zostanie zakończona na jednym projekcie.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://gamerant.com/rumor-sony-acquires-kojima-productions-new-ps5-horror-game/

Tagi: hideo kojima Kojima Productions playstation 5 ps5 SIE Worldwide Studios Sony