Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.01.2020 11:27
nintendo switch
2630V

Nintendo wygrało sprawę sądową - Japończycy nie muszą przyjmować zwrotów

Nintendo niedawno wygrało sprawę sądową, od której zależały losy zamówień przedpremierowych składanych przez klientów w oficjalnym sklepie Japończyków.

W lutym 2018 roku Norweska Rada ds. Ochrony Konsumentów oskarżyła japońskiego giganta w branży gier o brak możliwości zwracania zamówień przedpremierowych składanych poprzez oficjalny sklep Nintendo. Do oskarżeń dorzuciła się Niemiecka Federacja Organizacji Konsumenckich, która postanowiła rozpocząć proces przeciwko Japończykom - według Niemców, działania Nintendo są niezgodne z prawem, a anulowanie zamówień przedpremierowych powinno być możliwe.

Klient, który kupuje grę na eShopie, godzi się na pobranie jej zawartości do pamięci swojego urządzenia i zablokowaniu dostępu do czasu oficjalnej premiery. Podczas rozprawy uznano, że każdy gracz, składający pre-order, nabywa zawartość gry, a co najważniejsze, godzi się na warunki umowy przedstawione w oficjalnym sklepie Nintendo. Japończycy, wraz z udostępnieniem plików gry rozpoczynają spełnienie świadczenia:

Państwa członkowskie nie mogą przewidzieć prawa do odstąpienia od umowy określonego w art. 9–15 w odniesieniu do umów zawieranych na odległość i umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa w następujących przypadkach:

Umów o świadczenie usług, w ramach których usługa została w pełni wykonana, jeśli rozpoczęto spełnianie świadczenia za wyraźną uprzednią zgodą konsumenta oraz po przyjęciu przez niego do wiadomości, że utraci przysługujące mu prawo do odstąpienia od umowy z chwilą pełnego wykonania umowy przez przedsiębiorcę.

Według najnowszych informacji, Nintendo wygrało prawną batalię - według sądu, Japończycy nie łamią aktów prawnych dotyczących zamówień przedpremierowych i nadal mogą odmówić swojemu klientowi zwrócenia pieniędzy za anulowanie pre-ordera. Sprawa nie została jeszcze do końca zamknięta - Niemiecka Federacja Organizacji Konsumenckich złożyła odwołanie od wyroku wystosowanego przez sąd.

Dzięki za link RasMass!

Warto zajrzeć na:

Źródło: naekranie.pl

Tagi: Nintendo Nintendo Switch sklep nintendo zwroty