Iza Łęcka Iza Łęcka 20.01.2020 11:31
Nintendo Switch Joy-Con ze stylusem
3255V

Nintendo Switch Joy-Con ze stylusem. Nintendo patentuje ciekawy sprzęt

Nintendo może wprowadzić na rynek Joy-Cony z wbudowanym stylusem. Urządzenie powinno zostać szczególnie docenione przez twórców gier logicznych.

Big N zaprezentowało już swój pierwszy stylus, który można kupić za zaledwie 7,99 euro. Sprzęt może zostać wykorzystany przy między innymi Brain Training Dr Kawashima's, ale korporacja najwidoczniej nie poprzestaje tylko na jednym dodatku i planuje jeszcze jedno urządzenie.

Redakcja Letsgodigital natrafiła na patent nowych strapsów do Joy-Conów, które jednak nie są zwykłym plastikiem z dwoma przyciskami. Urządzenie jest krótsze od stylusa Nintendo, ale posiada na górze rysik, który widzieliśmy już w przypadku wcześniej zaprezentowanego sprzętu. Po podłączeniu z Joy-Conem całość jest odrobinę grubsza względem standardowych nakładek – co może pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę.

Japońska korporacja jednak zadbała o dwa przyciski (SL + SR są odrobinę większe), więc nowy stylus mógłby być wykorzystywany także w przypadku innych gier. Urządzenie korzysta z wibracji, a klikając chociażby X podczas zabawy możemy zmieniać między innymi grubość rysowanej linii. Stylus działa wyłącznie w momencie, gdy Nintendo Switch jest wykorzystywany w trybie tabletu.

Big N złożyło patent na Joy-Con ze stylusem już 4 czerwca 2019 roku, ale został on opublikowany dopiero 16 stycznia 2020 roku. Nie mamy pewności, że na rynku zawita nowy sprzęty wydany przez Japończyków, ale na pewno znaleźliby się deweloperzy, którzy mogliby sprytnie wykorzystać jego możliwości w swoich grach.

Nintendo Switch Joy-Con ze stylusem 1

Nintendo Switch Joy-Con ze stylusem 2

Na naszym serwisie przeczytacie także wiadomości dotyczące Nintendo:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/nintendo-switch-joy-con-stylus-pen/

Tagi: joy-con nintendo switch patent stylus